Zipp Quantum - jak daje gazu to gaśnie.

Witam, mam problem z moim skuterkem, marka ZiPP Quantum.
Otóz pewnego razu jechałem sobie i nagle go przydusiło no i zgasł, nie zorientowałem się, że nie ma paliwa. Miałem przy sb bańkę i było tam około litra, dolałem i spróbowałem odpalić kopniakem bo akumulator rozładowany. Miał małe problemy, gdyż nie chciał zaciągnąć paliwa. Dojechałem jakoś do domu.
Na drugi dzień zapełniłem pełen zbiornik, lecz on znów miał problem z odpaleniem. Trochę nim pojeździłem lecz gdy nagle on zgasł, odpalał normalnie lecz bez gazu, łapał straszne obroty, gdy lekko mu przy gazowałem on się przydusił i zgasł.

Zostawiłem go 3 dni gdyż musiałem wyjechać.
Gdy wróciłem do domu, odrazu poszedłem zobaczyć co z motorem...
Odpalił mi normalnie bez problemów lecz cały czas się dusił po dodaniu gazu. Pomyślałem, że to może ten zaworek od powietrza się przekręcił, obracałem nim kilka razy lecz nic to nie dało.
Na następny dzień motór z lekkim dodaniem gazu ruszył, lecz gdy chce dać więcej dusi się.

No i teraz pytanie do was, czy wiecie co się stało, jak to można naprawić ??

Dodam, że skuter bardzo kopci

Czyszczenie i regulacja Gaznika.

Odpowie jeszcze ktoś ??

Po 2 dniach stania bez odpalania teraz wogóle nie chce odpalić...

Wymień świece, oczyść gaźnik...

Czyszczenie gaziora bo prawdopodobnie jak nie było już apliwa t zaciągnął jakiś syf z baku i teraz zapchało cały gaźnik i pewnie też wężyki

Swietne doradztwo..... za duzo paliwa w stosunku do powietrza dlatego kopcil, dodanie gazu to dodanie paliwa wiec gasl bo mial juz o wiele za malo powietrza, jak bedzie zimny to nie odpali i zaleje swiece.

Jak RAamboAD stwierdził jest zła proporcja paliwa do powietrza. Ale dostaje za dużo powietrza a za mało paliwa. Prawdopodobnie jest zapchana dysza paliwowa lub filtr paliwa bo zaciągnął syfu. Sprawdź też czy masz olej w silniku i jaka jest świeca.

Dziękuję wszystkim...
Okazało się, że była zapchana dysza paliwowa, tak jak stwierdziliście... Dzięki wszystkim za porady. Pozdrawiam