ZIPP quantum GT5 2T BRAK ISKRY I BRAK POMYSŁÓW

Witam.Mam problem z skuterem zipp quantum gt5. Kupiłem go nie dawno , parę dni jezdziłem i było wszystko ok. a tu nagle po zgaszeniu nie chciał już odpalić. Jak się okazało iskra znikła. Teraz tak, czujnika przy stopce nie ma, pominięty. cewka WN , przewód i świeca 100% dobra sprawdzona w innym skuterze tzn w simsonie i tam po podłączeniu cewki iskra jest jak trzeba. Wyczytałem ze na przewodzie czerwono-czarnym idącym do modułu CDI podczas rozruchu powinno być napięcie z cewki zasilającej ok 30V~ i więcej. zmierzyłem. okazuje się ze napięcie pokazuje się tylko wtedy kiedy odłączę czer/czarny przewód od modułu. wtedy cewka jak mniemam jest nie obciążona , tym samym napięcie jakie się pojawia to 35-45 w porywach 60V i spada na ok 50V i tak sie utrzymuje. jeśli wepnę kabel do modułu to jest 0V nie raz chwilowo coś tam pokazało ale zaraz znikło. to samo jest jak wypnę kabel sygnałowy z cewki WN, na przewodzie czer-czarnym jest napięcie ok 44v jak założę kabel na cewkę z powrotem 0v na czer/czarnym przewodzie idącym do modułu. Następnie wyczytałem ze na przewodzie niebiesko/białym po podłączeniu diody zabezpieczonej rezystorem w czasie rozruchu dioda powinna mrugać. Mruga ale słabo, chwilami tylko mocniej zabłyśnie. tak samo sprawdzałem na przewodzie sygnałowym do cewki WN. mruga bardzo słabo jak ściągnę kabel z cewki i podłącze bezpośrednio pod diodę. jak założę na cewkę i wtedy przyłożę diodę to nie mruga w ogóle. Teraz pytanie co jest uszkodzone? stator? pod obciążeniem nie daje napięcia? jak go sprawdzić? bo zupełnie nie wiem jak to zrobić. Czy może uszkodzony jest moduł CDI? dodam jeszcze ze do modułu dochodzi masa, wyłączniki przy kierownicy chyba ok bo jak dam na gaszenie to dioda nie mruga w ogóle . impulsator sprawdzałem, nie wiem czy dobrze. Ustawiłem miernik na OHM miernik do biało/czerwonego przewodu druga strona do masy w czasie kręcenia magnetem pokazywał jakaś wartość, już nie pamiętam jaka a kiedy magnes był nad czujnikiem wartość się zwiększała wiec chyba jest ok?