Zipp Quantum 4T czy Barton Huragan 4T

Witam serdecznie forumowiczów.

Chciałbym zaczerpnąć od Was trochę informacji dotyczących skuterów Zipp Quantum 4T i Barton Huragan 4T. Mam zamiar kupić sobie jeden z nich tylko za dużo o nich nie wiem. Informacje jakie potrzebowałbym to to, który z nich jest mniej awaryjny (wiem, że to jest zależne od tego jak kto dba, ale wiem również, że skutery mają swoje tzw. "wady wrodzone"), chciałbym również wiedzieć, który z nich mniej pali i który "szybciej" jeździ oraz proszę o ogólne informacje i argumenty, które według Was wywyższają dany skuter.

PS proszę, nie piszcie mi tekstów w stylu "dołóż i kup taki skuter", "kup sobie za te pieniądze używany taki bądź taki" itp.

Interesują mnie tylko te 2 skutery i nic więcej, dlaczego ? Dlatego, że tylko te dwa mogę dostać na raty ;) i akurat są w podobnej cenie.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam, Krystian.

Odkopuję stary temat. Bardzo ciekawe pytanie, bowiem dużych skuterów 4T jest jak na lekarstwo. Z tego co wiem są tylko dwa duże skutery z silnikami 4T: Zipp Quantum (modele: Zipp Quantum Classic 4T / Zipp Quantum GP500) i Barton Huragan. Jeśli są jeszcze jakieś chińczyki tej wielkości z silnikiem 4T to piszcie.

Tak więc wracając do pytania: który według was jest lepszy? i co najważniejsze: który jest mniej awaryjny?

Toros Fresco - Przejechałem 6.500km Bezawaryjnie. Spalanie 3l100 Vmax - 65kmh Pod odpięciu kabelka.

Quantumek napisał:

Toros Fresco - Przejechałem 6.500km Bezawaryjnie. Spalanie 3l100 Vmax - 65kmh Pod odpięciu kabelka.

Chłopak chciał znać opinie na temat bartona i zippa a nie torrosa -.-

Toros Fresco a Zipp Quantum to to samo :) Tylko kolorami się różnią

Emul1 napisał: Chłopak chciał znać opinie na temat bartona i zippa a nie torrosa

W sumie temat jest otwarty także na inne duże skutery 4T. Ja znałem tylko Quantuma i Bartona jako duże 4T i prosiłem o inne przykłady, jeśli istnieją.

Tak więc: Zipp Quantum, Barton Huragan, Toros Fresco: który według was jest lepszy? i co najważniejsze: który jest mniej awaryjny?

Z mojego doświadczenia wiem, że Zipp Quantum 2T jest awaryjny, po kilku latach używania i przebiegu 8000km dwa razy musiałem zmienić cylinder/tłok/pierścienie po zatarciu silnika, wymienić gaźnik bo się cypel urwał, kopka się wyłamała z obudowy, czasami są mniejsze awarie np. czujnik hamulca nie działa (nie świeci się jaśniej tylna lampa podczas hamowania) itp. Mój kolega, co zaraził mnie skuteromanią miał dokładnie te same problemy (z wyjątkiem czujnika hamulca). Oczywiście, silnik skutera 4T powinien być trwalszy, ale o samym Quantumie nie mam dobrej opinii. Chciałbym się dowiedzieć, czy Barton Huragan i Toros Fresco to są te same skutery co Quantum czy jednak konstrukcja jest odrobinę inna i są mniej awaryjne?

Są jeszcze Vaneti Atos i Ciano 50, także duże skutery wyposażone w silnik 4T.

duzy 4t poszukaj euroboy oraz z moto magnus t-rex tez sa w 4t choc wiekszosc to 2t
to chyba najwieksze olbrzymy z 50cm na naszym rynku

duzy kingway camaro 4t bardzo fajny