Zipp Quantum 2T kręci lecz nie pali.

Witam mam problem po zimie odpaliłem skuter na chwilkę troszkę pojeździł i niestety zgasł.
Akumulator wymieniony
Gaźnik nowy

Skuter kręci ale nie odpala natomiast po wykręceniu świecy i zalaniu go na chwilkę odpala ale od razu gubi obroty i gaśnie jakie mogą być
tego przyczyny?? (próbowałem dodawać gazu lecz tak samo na chwilkę wskoczył na obroty i gaśnie).
Gaźnik nowy więc paliwo raczej dochodzi.
Świece sprawne dają iskrę sprawdzałem z innych skuterów świece też są dobre a tutaj nic.

Proszę o pomoc :)
Czytałem kilka artykułów lecz nie pomogły a całego skutera puki co nie chciał bym rozbierać.

Gaźnik nowy więc RACZEJ paliwo dochodzi?
A może własnie nie dochodzi. Świeca nie jest zalana(mokra) - bo jak nie pali a podaje paliwo to świeca powinna być mokra.
Na tym nowym gaźniku palił/działał? Kto go zmieniał? Co z kranikiem podciśnieniowym, co z rurką od podawania oleju?

Rurka cała jeżeli o to chodzi jak mogę sprawdzić kranik ? powiem szczerze próbowałem bezpośrednio do gaźnika podłączyć ale też nie działał.

spoko że rurka jest cała....

Miałem ten sam problem. Okazało się że przy zakładaniu linki źle założyłem to co ona unosi gdy dodajesz gazu. Odkręć to przy gaźniku tam gdzie wchodzi linka i zobacz czy jest ok. (Przepraszam za brak profesjonalnego nazewnictwa ;P )

Rurka cała= nie jest za torowana jest przepływ oleju taka odp cię satysfakcjonuje ?

Sprawdź gaźnik. Możliwe, że pływak się zawiesił i blokuję dopływ paliwa. Kranika paliwa jako tako ciężko sprawdzić, bo pracuję on na zasadzie podciśnienia podczas pracy silnika. Wykręć świece i zobacz czy nie jest zbyt tłusta od oleju. W gaźnikach do 2T króciec olejowy lubi siadać, przez co olej skapuję do silnika cały czas.