Zipp pro gt gaśnie podczas jazdy przy pełnych obrotach!

Witam!
Tak jak wyżej napisałem. Posiadam zipp pro 50 gt i mam problem z nim. Otóż gaśnie mi jak jadę na pełnym gazie czyli około 75-80 km/h tzn tak dusi się spadają obroty po czym gaśnie i trzeba odczekać kilka minut aby dalej jechać.Dodam ,że to się dzieje mniej więcej po przejechaniu 3km. Pomoże ktoś? Może już ktoś miał podobny problem?

trochę tak jakby sie kończyło paliwo w gaźniku ew. przegrzewał sie moduł / cewka.
inna opcja jest wręcz przeciwna - gaźnik aż tak podaje paliwo że w pewnej chwili dochodzi do zalania. A jak postoi gorący i odparuje/wyschnie to jedzie.
czy jak zgaśnie to wał (np kopniakiem) daje sie obracać? Bo jest też szansa że puchnie tłok.
podaj przebieg, opisz stan. wysil sie troche to nam bedzie łatwiej.

Raczej bym stawiał na puchnięcie.

No i jeszcze jedno pytanie. Przerabiałeś w nim coś? Kiedy?

Kopniakiem da się kręcić bez żadnego problemu. Po odczekaniu około minuty mniej więcej na dotyk pali..
Nic w nim nie przerabiałem.Do serwisu go oddawałem to niby mieli mi go odblokować i naprawić tą usterkę ,ale nadal to samo. A i jeszcze jedno jak jade na tych wysokich obrotach to coś stuka mi , nie jestem pewien dokładnie czy to zawory.. Przebieg motoru to 2835 km. Docierany był przez 900km+/-
W gaźniku siedzi dysza 72 czy taka powinna być? Czy jest za duża? Stan motoru oceniam na dobry -olej był wymieniany co wiosne i nie był katowany nigdy.

sutka, jak stuka (czestotliwośc), skąd stuka... itd

Nie jestem pewien ,ale chyba w głowicy. To cały czas stuka gdy dojdzie do odpoiednio wysokich obrotów.

ja pierdziele. czy masz na monitorze niewyraźne tekst? co to jest "cały czas stuka"?
stuka raz co 3 sekundy
stuka przy każdym obrocie wału? Masz 9000 obr to ci stuka 9000 razy na minute?
wchodzi nagle czy narasta od małych obotów... itd
człowieku przyłóż sie troche bo ciągnięcie za język jest wybitnie zniechęcające

Wombat - Ty to jesteś ocean spokoju, aż mnie coś zaczyna stukać (chyba około 70 stuknięć na minutę!) :D

Wombat napisał:

ja pierdziele. czy masz na monitorze niewyraźne tekst? co to jest "cały czas stuka"?
stuka raz co 3 sekundy
stuka przy każdym obrocie wału? Masz 9000 obr to ci stuka 9000 razy na minute?
wchodzi nagle czy narasta od małych obotów... itd
człowieku przyłóż sie troche bo ciągnięcie za język jest wybitnie zniechęcające

Tak stuka przy każdym obrocie wału. Przy wysokich obrotach to jest 1 stukniecie na mniej niż 1 sekundę więc cały czas stuka...

Koło zamachowe ci sie nie odkreciło????

Nie.. Może to przez to ,że źle mam wyregulowane zawory?

a masz źle wyregulowane zawory? czy tylko sądzisz że możesz mieć źle wyregulowane zawory?

Sądzę bo nie znam się na tym... Zielony w tym jestem więc chce się czegoś dowiedzieć.

wiec żeby sie dowiedzieć czy masz źle wyregulowane zawory trzeba to sprawdzić. Żeby wiedzieć jak (o ile sie nie wie) trzeba poszukać instrukcji regulowania zaworów w necie.