Zipp pro dla 14-latka, czy coś innego?

Cześć
Chciałbym się zapytać czy zipp pro 50 będzie dobry dla 14-latka o wzroście 150cm z zerowym doświadczeniem w motoryzacjii?
pierwsze pytanie jakie mi się nasuwa to czy nie będzie za duży, jest ciężki i wysoki.
pozatym czy znajdę egzemplarz w dobrym stanie za 2,5k?
najlepiej żeby był jeszcze na gwarancjii, wtedy mogę wyłożyć 3k.
A może macie coś innego dla mnie do 3k, najlepiej właśnie z gwarancją. Dodam że w grę nie wchodzą skutery, i że nie chce używanej apki rs, rieju rs2/1, derbi gpr, yamahy tzr i innych takich.
Dlaczego nie chcę dwusówa który jest dobrej firmy i ma o wiele lepszy silnik? - ojciec uparł się że mam kupić dwusówa, ale z gwarancją, a że w takiej cenie nie znajdę, no to szukam czterosuwa.
aha, dla czego motorower ma być na gwarancjii? - bo nie chcę grzebać przy naprawie w razie usterki.

Pro 50 to fajny motorek ale on nie jedzie i to chinol. Powiedz tacie że to na to samo wyjdzie bo markowe są lepszej jakośći i rzadziej zdarzają sie usterki,a co za tym idzie nie będziesz potrzebował gwarancji, a jak kupisz chińczyka to jest większe prawdopodobieństwo że będą usterki. Nie mówie że chińczyk zły bo sam mam i żadnej awarii ale jak lubisz przycisnąć to bierz 2t i markowy

tyle że ojciec zacznie sypać dobre argumenty, np. to że taki markowy 2T dużo więcej pali. np. yamaszka 6l
nie wiem co z tego wyjdzie, ale sprubóję go przekonać do 2T

coś ty. tyle to pali samochód. Przy normalnej jeździe 3-4l. Powiedz mu że 2t jest łatwiejsze w budowie i że jest chłodzenie cieczą. to też jest ważne.

Kupuj to co Ci się podoba. Za taką kasę jesteś skazany na chińską jakość, więc cokolwiek byś nie wybrał, to i tak na jedno w sumie wyjdzie. Zipp pro 50 - to rama, mały silniczek i kupa plastików - na pewno dasz radę.

Ale będziesz szpanował przed kolegami! O to chyba chodzi, lans to podstawa! Jak zerwiesz naklejki, to wszyscy będą myśleli że jeździsz Hondą CBR!!! (sorki za sarkazm)

LwG

Nie wiem czy ty dosięgniesz 9 bez urazy oczywiście ) . Kolega ma takiego zippa i miałem okazje na nim usiąść , nie jest ani za duży ani za mały ( No dla mnie za mały mam 185 wzrostu ) ale nie było źle ;) A powiedz tacie że jeśli kupisz takiego chińczyka to długo nie pojeździsz . Kumpel dbał o niego bardzo , ale po przejechaniu 1000 km ( oczywiście kupił go w salonie , nowego ) silnik wypadł z ramy pewnego dnia kiedy chciał go odpalić , a wcale nie jeździł ostro . Tylko że problem jest w twoim budżecie bo faktycznie za takie pieniądze żadnej dobrej używki nie kupisz ( No jak się uprzesz to znajdziesz ale nie wiadomo jaki stan itd. )

Ja mam Zippa Pro, 4,5 tyś kilometrów i jedynie przeskoczył mi łańcuszek rozrządu, mówicie że to ma muła itp.
Niestety jest to 4t (50ccm) i do tego ma największą oponę w motorowerach;)

co do twojego wzrostu to niewiem, musiałbyś siąść na motuur i stwierdzić czy w miarę dosięgasz ziemi.

Będziesz świadomy jaki masz ciężar pod sobą to dasz sobie rady;)

a z 4t może jeszcze Barton sprinter, jest to lekki i łatwy do opanowanie motorower.