Zipp pro 50 rs Problem z 4 biegiem

siema krótko i na temat jak jadę motorowerem zippem pro 50 rs i przy 70km/h wrzucam 4 bieg to licznik się cofa z orotami i max to 65km/h pojedzie a na 3 70-72 odrazu mówię że to jest od nowości

zawsze obroty spadają jak zmieniasz bieg na wyższy - i po to to jest.
A reszta to brak mocy

masz racje 4 KM to jest bardzo bardzo mało ale 4 bieg powinien mieć chociaż o 5-10 km więcej to trochę bez sensu żeby 4 bieg był żeby spadały obroty ale nawet by zrobili dłuższą 3 oczywiście to jest moje zdanie a co byś powiedział jak bym wymienił dysze czy by coś dało lub zdjął blokadę jeśli oczywiście jest ?

masa samochodów z małych pojemności typu 1.0-1.4 z 5-biegowymi skrzyniami osiąga prędkość maksymalną na IV a nie V biegu i jest to normalne.

Zmierz sobie prędkość jakimś endomondo czy czymś podobnym. Rozpędz sie maksymalnie na trojce i zwolnij, potem rozpędź sie maksymalnie na czwórce. U mnie w pro 50 poprzedniej generacji, na prostej drodze, na 3 biegu jechał do ok 50km/h, na 4 maksymalnie dobijał do 66km/h zmierzone za pomocą endomondo. Nie patrz na licznik. Te chińskie liczniki działają jak chcą.

ale z drugiej strony po co jechac 50 na 3 biegu jak można to robić taniej na 4 biegu (mniejsze obroty).
Takie zestrojenie skrzyń wynika z tego że znacznie mniej mocy potrzeba do utrzymania stałej prędkości niż do rozpędzenia się do niej.

Wombat , głównie dlatego że 4 bieg jest bardzo słaby i jeśli na 3 biegu nie osiągniesz prędkości 50-55km/h to na 4 biegu moto bedzie miało za mało mocy aby się dalej rozpędzać :-)

nie bieg jest słaby tylko silnik jest słaby - no i przecież o tym pisze od początku.

Jak bylem na ostatnim przeglądzie w skuterpasji stał w warsztacie jeden pro. Opona szeroka jak u 600-sety, odgłos z tłumika poważny, ale przecież widzę, że to 50 więc pytam się: To co z 80 to pojedzie bez problemu? Odpowiedź: Jak się wsadzi cylinder 80 to pojedzie 80 :D

To tuning w stylu francuskim. Najgroźniej wyglądające samochody z ogromnymi wlotami i skrzydłami mają 1.0 pod maską. Ale skoro właściciele czują się w nich lepiej to ja nie mam nic przeciwko.