Zipp PRO 50 Problem z obrotami i lampami.

Witam wszystkich miłośników tych maszyn ! A Więc mam taki problem ... Od pewnego czasu jeżdżąc na swoim Zippie pro 50 zaczynałem odczuwać mały dyskomfort otóż podczas jazdy spaliła Mi sie żarówka pomyślałem sobie po prostu się spaliła to się wymieni w najbliższym czasie ... I parę dni później ponownie wsiadając na motocykl nie mogłem go odpalić w końcu wrzuciłem na 1 bieg i z rozpędu go odpaliłem ale już nie chodził tak jak powinien ... otóż przy dodaniu więcej gazu dusiło go i to okropnie ... pomyślałem sobie że może go jakoś przepale a więc ruszyłem w drogę ... podczas jazdy gdy zmieniałem bieg wyżej szarpało nim strasznie no i po 15 minutowej jeździe gdy stanąłem na uboczu to zauważyłem ze spaliła mi się 2 żarówka w długich i zwykłych światłach ... a Jak popatrzyłem na obrotomierz to na biegu jałowym miał on 3 tysiące obrotów ... a motocykl ryczał jak opętany .... czy wie ktoś co mogło się stać ??? Proszę o pomoc ...

Co to żarówek to może to byc regulator napięcia a jeśli nie to może iskrownik a co do obrotów to proponuje wyregulowac gaźnik. Jeśli chodzi o szarpanie to może byc coś ze sprzęgłem. Podaj przebieg;)

Przebiegu ma ponad 5500 .

no to jak masz możliwośc to sprawdź regulator napięcia ewentualnie sprawdź iskrownik, wyreguluj porządnie gaźnik