Zipp Pro 50 po wyłączeniu nie zapalił

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #200262
    marek789
    Użytkownik
    • 43
    • 160Postów:

    Witam w sobotę jechałem do sklepu. Podczas ostatnich 500 metrów zaczęło mi go szarpać, mulić (nie mogłem dać więcej niż połowa manetki bo go muliło) ale dojechałem do sklepu i go zgasiłem. Wychodzę ze sklepu a on nie zapala. Co się mogło wydarzyć ? Kręciłem go nie pomagało, z kopki kopałem go z 1.5 godziny, na pych też próbowałem i nie nie pomaga. Mam akumulator (Varta) nowy naładowany, kupiłem nową świecę NGK. Po ściągnięciu go do garażu kolega pożyczył mi moduł zapłonowy i o dziwo zapalił od kopa za pierwszym razem, więc kupiłem nowy i trochę pojeździłem może z 3 godziny. Wczoraj poszedłem a on znowu nie zapalił. Dodam że po sprawdzeniu próbowka elektryczna w wpiętą kostkę w te blaszki nie ma tam teraz prądu. Co teraz mogę zrobić ?

    #200271
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    w którą kostkę? i jakim próbnikiem? takim do szukania fazy w instalacji 220v?

    #200295
    marek789
    Użytkownik
    • 43
    • 160Postów:

    Sprawdzałem na pięcio pinowej kostce która wchodzi do modułu. Mam próbnik do instalacji 12 V. Dodam że dziś wymieniłem cewkę zapłonową razem z przewodem który od niego idzie do świecy i dalej nie pomaga. Może jest problemem to że jakieś 2-3 tygodnie temu była wymieniana kompletna instalacja elektryczna na nową, po założeniu instalacji odpalał bez problemu z rozrusznika i z kopki

    #200303
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    a teraz coś w niej nie styka. Upierdliwe jest szukanie takiej usterki. Skoro kostka nier jest zasilana tam gdzie powinan być to cofaj sie po tym przewodzie aż znajdziesz prąd.

    #200308
    marek789
    Użytkownik
    • 43
    • 160Postów:

    To muszę rozplątać całą tą instalację elektryczną ?

    #200309
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    nie, musisz tropić poszczególne kable – na ich początku i końcu

    #200345
    marek789
    Użytkownik
    • 43
    • 160Postów:

    Ale instalacja jest nowa. Przyczyną może być iskrownik razem z magnetem ? Ponieważ powiem szczerze że ze mnie elektryk to nie jest i wolałbym tego uniknąć. A to się stało że coraz częściej nie chciał zapalać ze startera ale zapalał z kopki za 1/2 razem a teraz wogóle nie odpala. Więc chyba jednak instalacja odpada ?

    #200501
    marek789
    Użytkownik
    • 43
    • 160Postów:

    Odświeżam. To może być przez to magneto z iskrownikiem ? Instalacja wszędzie cała, kable nie są połamane. Wszystkie kostki powpinane we właściwe miejsca.

    #200514
    Sprinter
    Użytkownik
    • 1
    • 4Postów:

    A po włączeniu zapłonu masz prąd świeci ci czujnik luzu światła itd ?? Przejrzyj stacyjkę .

    #200515
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    ogólnie sam piszesz że elektryk z ciebie marny a masz problem z elektryką. Od samego patrzenia na kable i wmawiania sobie że jak instalacja nowa to chyba jest ok to sie nie naprawi.
    Niestety trzeba w tym podłubać i trzeba mieć na ten temat jakieś pojęcie.

    #200532
    marek789
    Użytkownik
    • 43
    • 160Postów:

    Sprinter. Tak wszystko świeci. Rozrusznik kręci bez problemów.

    Wombat. Nie no coś tam rozumiem. Według mnie tam jest wszystko okej i dlatego pytam czy magneto z iskrownikiem jest ostatnią rzeczą która mogła to spowodować/ zepsuć się

    #200533
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    iskrownik też. ale to nie trzeba zgadywać bo te wszystkie rzeczy można sprawdzić

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button