Zipp Pro 50 na 125 czy warto?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Zipp Pro 50 na 125 czy warto?

Tagi: ,

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe ZedaX ZedaX 5 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe ZedaX
    ZedaX
    Użytkownik

Witam, mam zamiar kupić jakiegoś motorka ;p Wpadł mi w oko owy zipp z tym ze jest to 125 zarejestrowana na 50.Owego zippa moge mieć w granicach 3500zł, a w tej cenie mogę mieć 50cc w miarę dobrym stanie używanego xr6 czy tzr’ke. Moje pytanie czy osiągi tego zippa z 125 na pokładzie będą zadowalające? Czy nie ma sensu się w niego pchać? Osobiście z wyglądu mi się bardzo podoba a jeżeli byłby w miare zrywny jak firmowa 80cc i osiągał przynajmniej te 120km/h to byłbym bardzo zadowolony i brałbym go z miejsca 😉 Z góry dziękuje za pomoc

Zdjęcie profilowe sylwek62
    sylwek62
    Użytkownik

Nie masz uprawnień i chcesz jeździć po 120 ?

Romet RR 50—>Yamaha YZF R125
    Honda CBR 125R
    Zdjęcie profilowe RydeR
    RydeR
    Użytkownik

Wiadomo, że markowe XR6 czy TZR będzie lepsze od Zipp’a. Chińskie 125ccm jedzie ok. 100-110km/h i spala 3,5-4l/100km. Markowe 80cc poziomu Racing będzie szybsze od chińskiej 125-tki ale spali dużo więcej.

Czytaj
    REKLAMA

Prezenty od Junaka

Kup dowolny jednoślad marki Junak, a otrzymasz kask z blendą Junak oraz 5L oleju Platinum Rider.
    Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

sylwek62 napisał:

Nie masz uprawnień i chcesz jeździć po 120 ?

90% posiadaczy motorowerów jeździ bez uprawnień, bo ma odblokowane maszyny. Jaka jest między nimi różnica? Jedni jadą 80km/h, a kolega by śmigał tylko 120km/h

http://www.skuterowo.com/jazda-skuterem-bez-blokad-czym-grozi/

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

Zdjęcie profilowe ip3gs16
    ip3gs16
    Użytkownik

Lepiej weź na począek 50kę. W przyszłości zrobisz prawko i kupisz sobie 125.

Zdjęcie profilowe ZedaX
    ZedaX
    Użytkownik

Co do powyższych komentarzy, to że mam zamiar kupić 125 nie musi oznaczać że będę nie wiadomo bóg wie ile zasuwał po drodze (owszem czasami lubie poszaleć, ale z umiarem). Początek z 50 już miałem (tera już będzie 3 sezon) no i już z niej wyrosłem dlatego chcę coś mocniejszego. Co do spalania, to taka markowa 80 bedzie palić 5l+? to ja podziękuje za taki interes ;p no chyba że jakość szczególnie odradzacie mi tego zippa

Zdjęcie profilowe RydeR
    RydeR
    Użytkownik

To wszystko zależy jaka pojemność i jaka moc. Pamiętaj, że jak chcesz żeby twój markowy dwusuw był szybki to trzeba wymienić dużo rzeczy: cylinder, wał, łożyska, wydech, gaźnik. Koszta są duże ale efekt znakomity. Kumplowi Senda na Airsalu 70ccm spala 5l/100km. Powiem tak: lepszy markowy niż chiński, ale to też zależy jak kto dba o sprzęt.

Piotr Kulik
    Użytkownik

http://www.skuterowo.com/co-grozi-za-odblokowanie-skutera/

Moja rada. Jeśli Twój entuzjazm do jednośladów jest tak duży, że nie jesteś w stanie poruszać się przepisowym skuterem, zrób od razu uprawnienia na kategorię A1 lub A2 (w zależności od wieku). Jazda nawet najszybszą 50-tką nie ma wiele wspólnego z tą na motocyklu a konsekwencje karne jakie możesz ponieść są niewspółmiernie duże do satysfakcji z jazdy skuterem.

Zdjęcie profilowe ZedaX
    ZedaX
    Użytkownik

Rozważałem zdanie na a1, jednak mieszkam na takim za przeproszeniem zadupiu ;p że do najbliższego miasta w którym mogłbym owe prawko zrobic mam prawie 40km więc z dojazdami byłby problem. Policja w tym miasteczku(wsi) nie jest upierdliwa więc nie sądzę że chciałoby się im jakoś sprawdzać czy to faktycznie jest 50cc no i szczerze takie osiągi jakie miałby mieć ten zipp 125 są dla mnie wystarczające no i plus to w miarę niskie spalanie

Ps: Wiem że to trochę nie do tematu ale co sądzicie o tym motorku?
    http://allegro.pl/barton-sprint-125-50-nie-rs-tzr-senda-sr-dt-kmx-i3453676850.html
    warto? Ogólnie to kieruje się niskim spalaniem i w miarę dobrymi osiągami a tu jakby wierzyć sprzedawcy spala ok 2,5l

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie