Zipp pro 50 fmb 139 sprzęgło nie działa proszę o pomoc...

Witam mam taki problem , podczas jazdy zgasł mi motorower zipp pro 50 ( silnik fmb 139 pojemność 110). Po ponownym odpaleniu wszystko ok tylko jak włączyłem jedynkę to szarpnął i zgasł i tak w kółko dzwignia sprzęgła dociska tulejkę i popychacz. Rozebrałem pokrywę i wymontowałem stare sprzęgło kupiłem identyczne nowe zamontowałem lecz problem pozostał... Gdy nie jest odpalony jak włączam jedynkę lub inny bieg koło jest zablokowane sprzęgło nie reaguje. I tu pojawia się pytanie przeglądałem internet i wyszukałem takie coś http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-sprzegla-139fmb-romet-kingway-zip-i5125896797.html na tej aukcji jest zestaw naprawczy sprzęgła wszystko ok mam wszystko to co na zdjęciu lecz nie mam takiej tulejki z dziurkami co na zdjęciu aukcji jest w prawym dolnym rogu. Oraz takiej tulejki nie było jak rozkręciłem silnik i wymontowałem stare sprzęgło... . Oraz mam pytanie czy jak zamontuje sprzęgło w tym silniku to musi być zalane olejem żeby działało czy można sprawdzić na sucho czy wszystko jest w porządku?

dodam że próbowałem już metod które były podane włączenie biegu ruszanie do przodu i do tyłu motorkiem. Także nie znalazłem podobnego tematu w internecie ponieważ każdy kto pisał ze miał problem ze sprzęgłem kupił w najgorszym wypadku nowe sprzęgło i było ok.