Zipp pro 50, dziwne pukanie.

Witam, jestem od tygodnia dumnym posiadaczem zipp pro 50. Został on przerobiony na 72cc. Ucząc się nim jeździć, próbowałem zjechać z bardzo dużej góry. Włączyłem na luz i zjeżdżałem na sam dół. Wcisnąłem sprzęgło chcąc zmienić z luzu na 4, przy 2 biegu motorower dostał mocne szarpniecie. Po tym szarpnięciu motocykl dziwnie tak jakby puka. Odgłos słychać przy dodawaniu gazu i wydobywa się on z okolic łańcucha/skrzyni biegów. Moim zdaniem łańcuch się poluzował aczkolwiek nie wiem czy to nie jest coś poważniejszego. Jestem laikiem jeśli chodzi o motoryzację więc proszę o proste i bardzo dobrze wyjaśnione porady/instrukcje. Dziękuje. :)

kto na ludzie z górki jedzie?
motor nie ma synchro wiec wrzucenie II biegu przy silniku na wolnych i obrotach koła jak na III to nie jest dobry pomysł. a jeżeli teraz stuka to nie przeszło bez echa dla mechanizmów skrzyni biegów

A i może rozrządu [wyższe obroty niż sinik generuje]

Dodam, że łańcuch jest faktycznie dużo luźniejszy. Stawiam, ze stuka o obudowę. Oprócz stukania nie widzę większych problemów. Jeśli uszkodziłem elementy wspomniane wyżej to jaki bd koszt wymiany?

+ Po wrzuceniu 2 dalej trzymałem sprzęgło.

Naciągnij łańcuch,koszt wymiany skrzyni ci powiedzą w serwisie tani ie jest [ok 400] a rozrzad tylko do ustawienia.

Spróbuje naciągnąć tylko łańcuch. Jeżeli problem ustanie to konieczne bd ustawienie rozrządu skoro wszystko jest ok?

+ pukanie jest bardzo ciche. Przy zamkniętym kasku prawie nic nie słychać.

Florke napisał:

Spróbuje naciągnąć tylko łańcuch. Jeżeli problem ustanie to konieczne bd ustawienie rozrządu skoro wszystko jest ok?

Nie

Po naciągnięciu łańcucha wszystko jest Ok. Biegi wchodzą trochę łatwiej i bez szarpnięcia. ^^