Zipp Parco po wymiane paska napędowego

Witam ! Mam takie pytanie czy to normalne że skuter ma już przejechane na nowym pasku 200 km i ciągle idzie 55 km/h ? Wiem że pasek powinien się ułożyć ale ile to może trwać ? Wydaje mi się jak by się nie wkręcał na maksymalne obroty ... Na starym pasku 75-80 km/h wyciągał ...

A zapomniałem dodać iż kupiłem pasek Gates 669x18.1x30 44 zł skuter jest na 10" kołach tak więc taki pasek powinien być ok ...

Patrzałeś jakie oznaczenia miał stary?, mi się wydaje że zły pasek włożyłeś lub rolki do wymiany

Pasek powinien mieć oznaczenia 669 18 30. Nie wiem jak z paskami Gates - nie znam firmy, ale w paskach Bando, Dayco nie ma czegoś takiego jak "układanie się paska" - owszem po jakimś czasie pasek bardziej "wyrobi się" - boki, ale nie nowy pasek nie pogarsza osiągów. A to dlatego, że te paski boki mają już ścięte pod odpowiednim kątem.
Są też paski "kwadratowe" - np. paski WM Motor. Wtedy taki pasek potrzebuje dużo czasu, aby boki ścięły się pod właściwym kątem.

Nie no pasek jest dobrej firmy ma już scięte rogi i jest wzmacniany. Ze starego paska zostały sprzężmy także to nie możliwe żeby cokolwiek odczytać :x Ale czy jest aż taka duża różnica pomiędzy 18.1 a 18.0 ? Nie wiem może pasek odwrócić ma to jakieś znaczenie ? Rolki raczej są ok nie są nałamane i są jeszcze białe chyba że trzeba do paska 18.1 inne rolki no nie wiem ....

Zmieniałem również przeciwtalerz wariatora bo stary się pokrzywił Wariator mam stockowy tak więc dokupiłem na allegro ten przeciwtalerz