Zipp Otis 4T - filmik do analizy problemu z odpaleniem

Witam! Jestem 5 letnim posiadaczem Zippa Otisa w wersji 4T. Od jakiegoś czasu po dłuższej jeździe z manetką odkręconą do końca zaczął mi gasnąć. Wyraźnie było słychać dziwny dźwięk podczas jazdy. Wczoraj próbowałem go odpalić i odpalił , ale gdy tylko ruszyłem zgasł. Niepokojący dźwięk można odsłuchać na filmiku z odpalania. Nie wiem zupełnie gdzie szukać usterki , dlatego piszę tutaj. Liczę na każdą pomoc.

Link do filmu:
http://youtu.be/AkR1cpdr-No

dziwny dźwięk - to jest opis który mówi nam ABSOLUTNIE NIC
a mikrofon w tosterze tak przekłamuje że w sumie też nic z niego nie wynika. Wszystko tam lata, trzęsie się, słychać zębatki kopki, sprężania, prace zawiechy..itd

Jak skuter zakręci raz to tak jakby coś się tarło...

ahaaaaaa...

No to co mam więcej napisać znawco ? Jak ja sam nie wiem co się dzieje i szukam pomocy...

Jeżeli nie wiesz co się dzieje to zacznij diagnozować po kolei wszystko. Jeżeli coś trze to oglądaj współpracujące elementy ruchome. Zdejmij dekle, kręć ręką i szukaj źródła dzwięku.

A nie nagrywasz filmik tosterem i liczysz na to że ktoś zgadnie. Co masz napisać... dobre pytanie. Bardzo dokładnie opisz dzwięk (samo w sobie to wyzwanie), skąd dobiega, kiedy..itd