Zipp manic 50 silnik przerywa

Witam mam pewien problem mam przejechane moim zippem 2900km i nigdy wczesniej nie mialem takiego problemu. otoz gdy jade np na 2 biegu i obroty dochodzą do 7-8tys to silnik zaczyna przerywać i tak jakby "pierdzi z tłumika" - no po prostu przerywa po czym zaraz znowu normalnie jedzie i znowu przerywa? jakie mogą być przyczyny? brudny gaźnik, zanieczyszczony filtr powietrza?

tak gaźnik , filtr powietrza układ dolotowy - wszystko przeczyścić , najlepiej nową wkładkę filtra dać , do tego zawory można wyregulować - będzie więcej mieszanki dostawał .

ok, dzięki jutro się za to zabiore

a jeszcze jedno kiedyś słyszałem ze odkrecajac przepustnice mozna ja samoczynnie rozwalic i juz nie da rady jej wkręcić, prawda to? bo rpzeciez zeby wyjąc gaźnik trzeba odkręcić przepustnice/

nie trzeba - przepustnica jest zintegrowana z gaźnikiem i nie ma takiego problemu - przepustnicy nie musisz rozkręcać , tylko rozkręć gaźnik na pół i tam przeczyść - tylko pracuj na jakiejś białej podkładce np kartce a3, a2 na dobrze oświetlonym stole - łatwo zgubić części podczas dokładnego czyszczenia - ja cudem odnalazłem w piasku metalową kulkę o średnicy około 1 mm z zaworu pompki w gaźniku - dbaj o czystość miejsca pracy - naprawdę warto .
Czasami mogą się śrubki trzymające gaźnik w całość nie dać odkręcić śrubokrętem, wtedy polecam szczypce nastawne ( http://allegro.pl/klucz-nastawny-szczypce-nastawne-stanley-84-076-i3047768874.html ) - w ogóle przy chińszczyźnie jest to bardzo przydatne narzędzie .

Ale lepiej zanim się zajmiesz gaźnikiem zacznij od zaworów i filtra - jak to nie pomoże to gaźnik potraktuj sprężarką, a na końcu go rozkręcaj - po co sobie robotę robić :)