Zipp GP500 - dobry wybór?

Witam, mam 15 lat i niedługo chciałbym zrobić sobie kartę motorowerową. Powoli rozglądam się za skuterami i wybrałem Zippa GP500. Czy to według Was dobry wybór? Czy ogólnie marka Zipp jest dobra? Dodam że dysponuje max 3500 zł. Może polecicie jakieś inne, lepsze skutery w tej samej cenie?

Silnik Jednocylindrowy, czterosuwowy, chłodzony powietrzem
Pojemność
49,6 ccm
Sprężanie
7,9:1
Moc maks.
4,35 KM przy 7500 obr/min
Maks. moment obrotowy
4,00 Nm przy 6500 obr/min
Zasilanie
gaźnik
Akumulator
12V/7Ah
Podwozie
Rama z rury stalowej
Zawieszanie p/t
widelec teleskopowy
podwójny element resorująco-tłumiący
Hamulec p/t
Hamulec tarczowy/bębnowy
Opony p/t
120/70-12/120/70-12
Pojemność zbiornika paliwa 5 l

http://zippskutery.nazwa.pl/www/zasoby/big/gp_500_skosstr2_m.jpg

Jako użytkownik Zipp'a - polecam!-)
Z tego, co kojarzę to GP500 jest łudząco podobny do Quantuma.. Rozważ jeszcze Quantuma 2T - jeśli nie R, to jego poprzednika [RS], którego jako zalegającego w magazynie z powodzeniem wyhaczysz jeszcze za 3000-3500PLN a jest bardzo wygodny [jak na ten przedział cenowy] i ma hamulce tarczowe zarówno z przodu, jak i z tyłu [GP500 ma z tyłu bęben]. Ma też 6-litrowy [choć wlejesz i 6,5] bak.. Reszta naprawdę bardzo podobna, jeśli nie taka sama ;-)

Powodzenia

P.S. Dobrze się zastanów, czy nie wziąć jednak dwu-suwa..? Ja też miałem ten dylemat i ostatecznie wybrałem jednostkę 2T, czego nie żałuję.

Jeśli się nie mylę to ten GP500 jest dość duży i ciężki. Nie wiem czy nie będzie mułowaty z silnikiem 4T. Jeśli już zipp to nie lepiej w tych pieniądzach poszukać quantuma R albo RS? A może kymco agility 4T?

Quantum jest dla mnie za drogi. Nie znam się za bardzo na skuterach ale powiedźcie jak to jest, że GP500 4T ma moc 4,35 KM a Quantum Classic 2T ma moc 3,26 KM?

Nie jestem pewien, ale pewnie moc tego GP500 jest podana gdy skuter jest odblokowany, a Quantuma jako zablokowany. Normalnie quantum powinien mieć większa moc.

Polecam gp 500 śmigam takim dziennie do pracy i mogę śmiało napisać ze z silnikiem 4t nie jest bardzo mułowaty jest za to ekonomiczny jeśli chodzi o spalanie, a tak ogólnie to duży i wygodny skuter.