Zipp Astec nie chce odpalić na rozrusznik .

Witam potrzebuje pomocy, dlatego gdyż , jak chcę odpalić skuter na rozrusznik to ma bardzo słabą moc ledwie co kręci , a akumulator mam naladowany, pod prostownikiem tez juz próbowałem i to samo. Czego Moze być to wina?

Jest Zimno. To normalne. Jezeli masz taką możliwość weź skuter do cieplego pomieszczenia podlacz pod prostonik i spróbuj. Pamietaj gdy odpalasz nie trzymaj za dlugo rozrusznika zeby bendixa nie zepsuć.

to że go ładowałeś wcale nie musi oznaczać że jest naładowany, jeśli jest już zużyty to ładowanie już nie pomoże i wtedy konieczna jest wymiana akumulatora , samo napięcie jeszcze nic nie mówi o jego stanie, ważne jest ile ma prądu w sobie.

SlawololoG napisał:

nie trzymaj za dlugo rozrusznika zeby bendixa nie zepsuć.

prędzej uszkodzi się rozrusznik niż bendix, widziałeś to na oczy w ogóle? jeśli tak to powinieneś wiedzieć że jest to bardzo proste urządzenie którego nie da się spalić :P

Lukario napisał:

SlawololoG napisał:
nie trzymaj za dlugo rozrusznika zeby bendixa nie zepsuć.

prędzej uszkodzi się rozrusznik niż bendix, widziałeś to na oczy w ogóle? jeśli tak to powinieneś wiedzieć że jest to bardzo proste urządzenie którego nie da się spalić :P

Wszystko ma swoją wytrzymałość. Jak będzie cały czas trzymał to w koncu cos sie zrąbie.

wczoraj skuter odpalił na rozrusznik a dziś już nie chcę bendix sie cały czas kręci tylko. Wymieniłem bendix nic nie dało, co mam zrobic? bo kopniak mi sie połamał .

naladowalem przez 4h akumulator teraz magneto zaczeło sie krecic ale cały czas sie kreci i nie odpala, co mam zrobic?

SlawololoG napisał:

Lukario napisał:

SlawololoG napisał:
nie trzymaj za dlugo rozrusznika zeby bendixa nie zepsuć.

prędzej uszkodzi się rozrusznik niż bendix, widziałeś to na oczy w ogóle? jeśli tak to powinieneś wiedzieć że jest to bardzo proste urządzenie którego nie da się spalić :P

Wszystko ma swoją wytrzymałość. Jak będzie cały czas trzymał to w koncu cos sie zrąbie.

SlawololoG w części masz racje ale gdy kręci się za długo rozrysznikiem to palą się wszystkie kable, i grozi uszkodzeniem komutatora czy przepaleniem zwojów co oznacza w każdym razie śmierć rozrusznika

to czego moze byc to wina ze nie chce odpalic a tylko kreci magnetem? na kopa nie mam jak bo dzis sie połamał :<

to jak masz to zrobione że rozrusznik nie łapie wiec z tego rozumiem że silnikiem nie kręci a magneto się kręci?

tak ;<

maras95 napisał:

SlawololoG napisał:

Lukario napisał:

SlawololoG napisał:
nie trzymaj za dlugo rozrusznika zeby bendixa nie zepsuć.

prędzej uszkodzi się rozrusznik niż bendix, widziałeś to na oczy w ogóle? jeśli tak to powinieneś wiedzieć że jest to bardzo proste urządzenie którego nie da się spalić :P

Wszystko ma swoją wytrzymałość. Jak będzie cały czas trzymał to w koncu cos sie zrąbie.

SlawololoG w części masz racje ale gdy kręci się za długo rozrysznikiem to palą się wszystkie kable, i grozi uszkodzeniem komutatora czy przepaleniem zwojów co oznacza w każdym razie śmierć rozrusznika

kable sie nie spala bo sa dosc grobe a takiego duzego oporu to tam nie ma. Opur mozna latwo obliczyc wzorem R=U/I

Lukario napisał:

to że go ładowałeś wcale nie musi oznaczać że jest naładowany, jeśli jest już zużyty to ładowanie już nie pomoże i wtedy konieczna jest wymiana akumulatora , samo napięcie jeszcze nic nie mówi o jego stanie, ważne jest ile ma prądu w sobie.

innaczej ile ma w sobie Ah.

SlawololoG napisał:

Jest Zimno. To normalne. Jezeli masz taką możliwość weź skuter do cieplego pomieszczenia podlacz pod prostonik i spróbuj. Pamietaj gdy odpalasz nie trzymaj za dlugo rozrusznika zeby bendixa nie zepsuć.

jaki bendix?:x bendix jest przy starcie noznym a przy rozruszniku jest sprzeglo.

w skuterach tak bardzo nie siedzie jak w autach ale w samochodach masz bendix przy rozruszniku. Podając prąd na rozrusznik zaczyna on się obracać, bendix zostaje wysunięty, zazębia się z kołem zamachowym i przez obracanie kołem zamachowym obraca silnik.

W skuterach jest prostrze sprzeglo rozrusznika :d

ok jeszcze nie miałem okazji rozbierać więc sie nie sprzeczam

wiec nie wiem co mam robic bo kopniak pęknięty a rozrusznik kreci wsumie całym silnikiem ale nic sie nie uruchamia jakby nie miał iskry

To za slabo kreci .

może tulejka przy bendixie do wymiany ? albo tulejka rozrusznika ? Miałem ten sam problem.

Jaka tulejka rozrusznika ?:E

w rozruszniku tulejki jeszcze nie widziałem.
A dobrze byłoby gdyby dał jakiś filmik jak próbuje odpalić to przynajmniej można by ocenić od razu czy akumulator wykończony czy coś innego.