Zimowy problem z Hooliganem (nie pali na zimno)

Witam

Od tygodnia jestem nie do końca szczęsliwym posiadaczem mojego 2 skutera jest to chińczyk Kingway Hooligan przerobiony na 80 cm3

Mam z nim pewien problem a dokładniej nie odpala nawet gdy było +4 stopnie C , lecz gdy go podgrzeje suszarką pali z rozrusznika od pierwszego razu . Gdy go rozgrzeje pali przez jakies 3-4 h bez problemu

Prosze abyście mi cos poradzili , gdyż skuterem chciałbym poruszac się do szkoły również porą zimową.

wyczyść filtr powietrza wyreguluj gaźnik i sprawdź cewke oraz podładuj akumulator

Kompresja ?.

Kompresja jest świetna cylek wymieniony na 80 cm3 przez poprzedniego własciciela
Co do aku to odpalam na prostowniku kręci jak szalony ale nawet nie załapuje.
Filtr powietrza nowy.
Gażnik chyba wyregulowany, gdy zapali ładnie pracuje na wolnych obrotach

to sprawdz cewke. wstaw druga jak masz i zobacz czy zapali
a aku na ładuj

Tak jak wyżej pisałem wgl to skuter pali tylko jak ostygnie do temperatury powietrza tj. -5 oC to już nie pali kreci ale nie zaskakuje. Gdy go podgrzeje problem znika

Zobacz iskrę, stan świecy, stan cewki zapłonowej, poza tym poreguluj co się da: gaźnik (ma być wyregulowany, a nie chyba), zawory i wyczyść filtr powietrza i przewody oraz gaźnik-dla pewności.Ale wg mnie coś z elektroniką.

No niewiem najbardziej dziwi mnie to gdy zapali chodzi jak marzenie i na ciepło pali nawet rozrusznika nie usłysze.

Miałem tak samo :P Wykręć świece, pewnie go zalewa( zbyt bogata mieszanka) Przepal go bez swiecy na sucho, swiece wytrzyj , wkrec ponownie i powinien palic :P

Tylko jest taki proble ze strasznie ciezko tam do świecy sie dostac
Ale spróbuje wszystkiego
Dzieki

A elektrozawór ssania działa? Dodajesz gazu przy odpalaniu na zimno?

ja też muszę lekko gazu dać przy odpaleniu na zimno

Dodaje gazu, z tego co wiem to własnie na tym polega ssanie w tym modelu .
W gaźniku przy przepustnicy jest taka mini pompka i ona własnie na zgaszonym silniku podpompowuje paliwo.

Sprawdź zawór automatycznego ssania ;)

Który to rocznik ? może padła żywotność akumulatora która przeciętnie wynosi 5 lat chyba że był źle używany nie wyjmowany na zimie lub źle zalany elektrolitem bez pierwszego lądowania wtedy krócej. Na zimno skuter powinno palić się bez gazu sam hamulec i starter spróbuj go tak trochę pokręcić. Sprawdź dokręcenie klem przy akumulatorze. Jeśli to nie pomoże spróbuj odpalić go z po pychu wkładając śrubokręt w sprzęgło i wtedy pchnij. Niech pochodzi i się rozgrzeje :) Jeszcze jeden sposób to pokop kopniakiem jeśli posiada na wyłączonym zapłonie następnie włącz zapłon i kopnij. Któryś z tych sposobów musi być skuteczny :)

W Hondzie jak mi padło ssanie, zatykałem wlot filtra powietrza szmatką i za 3 razem zawsze odpalał

a ty odpałałeś z rozrusz nika to go tylko bardziej zepsujesz a zime zawsze odpalajcie ze startera i nie podgrzewaj suszarka