[Zico Simpli] Tuning ... ?

Witam, od czego zacząć ?
*Przedział gotówkowy raczej ograniczony. Główne chodzi mi o to, aby nie od razu miał stage 6.
Po trochu.

Prosiłbym Was o pomoc w dobraniu części. Dodam, iż cylinder odpada, bo nie mam zamiaru jeździć na 5 litrowym baku 70 km.

Cylek(50ccm):
Wariator;
Rolki;
Sprzęgło:
Sprężyna Centralna;
Tłumik;
i inne, które zapomniałem ;)

Dzięki i pozdrawiam

*Przedział gotówkowy maksymalnie do 600 zł

Słuchaj, zmiana cylindra nie spowoduje, że będzie palił 8 litrów, spokojnie, spalanie nieznacznie wzrośnie, ale na Twoim miejscu wolałbym nie kupować drugiego 50cc, bo to nie ma sensu, lepiej już 70 wsadzić i mieć więcej mocy, a nie wydawać kasę bez sensu.

Wymiana cylindra to podstawa każdego tuningu :) bez tego wiele nie zdziałasz :)

Jestem tego samego zdania :)

Aha. A mogę pierw wymienić wariator, rolki, tłumik, stożek, itp ?
Bo nie mam zbytnio pieniędzy na nowy cylinder.

Możesz, ale to to Ci nie da tyle co na 70cc. Stożek na serii da Ic tylko dźwięk. Cylinder kupisz za około 100 zł :)

Sory, że tak późno odpowiedź. Latałem skuterkiem, ok 50 km. :D
Tylko pytanie. Bo jeździłem ze stałą prędkością 50-55 km/h ew. przy wyprzedzaniu do 60. Problem polega na tym, że tylko kręci do 9 tysiecy potem jakby się zwieszał.

Masz blokade na module?

belebele
Właśnie problem w tym, że nie wiem.
Ale na module pisze :CPI i kilkanaście cyfr. Wydaje mi się, że moduł fabryczny i dlatego rozwija tak małą ilość obrotów.
Głównie chodzi mi o obroty, bo uczę się wheelie :)
Niby masywny skuter, ale dzisiaj udało mi się kilka razy go poderwać na jedną gumę na ok 1-2 sek :D
Cylek 50 zostawiam to jest pewne.

Co planuję kupić :
Wario: Hebo NG/Malossi Multivar + rolki 4g/5/7g (jak na fabrycznym nie dam rady jechać na kole to idę w V- max :) )
Sprzęgło: Hebo
Tłumik: Leo Vince ZX/ Yasuni R
Rolki: od 4g w zwyż (3.5/4 do stuntu )
Sprężyna centr. : + 70%
Sprężyny sprzęgła: Hebo czarne :D
Chyba tyle. Jeśli macie lepszy setup za niewielką ilość gotówki, proszę napisać :)