Zdejmowanie tylnego koła

Witam. Nadszedł czas na zmianę tylnej opony. Ale mam problem. Czy do zdejmowania koła trzeba rozrkęcać przekładnię? Bo wszystko odkręciłem od strony tłumika i to dalej nie chce zejść.

Mam Toros Fresco (Podróba Quantuma) z 2 amorami z tyłu)

musisz zablokować sprzęgło , najlepiej jakim narzędziem który wejdzie w te otwory. dopiero teraz możesz już odkręcać koło bo inaczej będzie się kręciło. trzeba pamiętać że koło jest mocno dokręcone ;)

Kolega głupoty gada.
Ja w swoim torosie f16 podkręciłem tylni hamulec aż zablokował koło, i trzymałem klamkę hamulca do oporu.
Na nakrętkę gdzie jest zamontowane koło założyłem klucz 17 nasadowy, i z buta waliłem na niego. Po pierwszym kopie nakrętka się poddała i już dalej rączką sobie odkręcisz. Potem wyjmujesz koło, wkładasz nowe, i zakręcasz w przeciwną stronę - też z dociśnięciem butem. Na końcu luzujesz tylni bęben i puszczasz hamulec.

ja głupot nie gadam , tylko mówię jak się powinno robić . musiałem odkręcać kluczem , bo hamulec tylny mam wytarty i nie hamuje

W zasadzie przez zablokowanie sprzęgła też da radę, tylko po co chłopakowi utrudniać skoro zapewne ma tylni bęben, który może zawsze zablokować podkręcając go?

Bęben Bęben mam :) Przekładni nie trzeba rozbierać? Mam przejechane 6.500 I mam jeszce folie ochronne na niektórych miejscach :D

Jak chcesz to możesz i silnik wyjąć, tylko po co? Bierzesz klucz 10, i podkręcasz tylni bęben do póki go nie zablokujesz, a potem odkręcasz nakrętkę mocującą koło.

najprościej zrobić to ściągaczem do kół;), nic nie trzeba blokować.

http://tnij.org/sciagacz11

serafinq napisał:

najprościej zrobić to ściągaczem do kół;), nic nie trzeba blokować.
http://tnij.org/sciagacz11

Aby tego użyć to koło i tak jakoś trzeba odkręcić-.-

no właśnie , a odkręcone koło niemalże samo spada ;)

Dokładnie. Wystarczy tylko ruszyć nakrętkę o kilka milimetrów, i dalej ręką sobie odkręcimy.

Proszę podpowiedz mi jak zdjąć odkręcone już koło (tylne napędowe nie magnetyczne) ale niestety jest problem ze zdjęciem, czy trzeba użyć do tego jakiegoś ściągacza czy można to zrobić w jakiś inny sposób.

ale w jakim sprzęcie?