Zatarty Hurricane, co robić?:-/

Wczoraj postanowiłem się przejechać jakieś 5km, i po pokonaniu jakieś 4km motor mi zgasł wcześniej tracił na mocy, po czym go odpaliłem, ujechałem może 200metrów i zgasł tylko tym razem nie zapalił bo tłok się zatrzymał -.- Prawdopodobna przyczyna to zje*** dozownik co radze każdemu go wyje*** i lać mieszanke do motoru..

Moje pytanie tyczy się nowego cylindra, dziś znalazłem na allegro nie drogi

http://allegro.pl/keeway-hurricane-focus-zipp-cpi-cylinder-50cm3-kpl-i2282461868.html

Teraz pytanie czy na tym pojeździ bo nie mam zamiaru robić znowu motoru za jakieś 5000km -.-

Powinieneś zrobić co najmniej 4 razy więcej. Wszystko zależy od sposobu jazdy, jeśli nie będziesz go katował, nie zatrzesz, to pojeździsz.

Czyli mówisz, że na tym tanim cylindrze zrobie z 20000km ? :-)

A co to za różnica, na tanim czy drogim? Mój ojciec śmigał zwykłym simsonem z 1989r, na mixolu i po 17tyś cylinder nie miał nawet progu, jeszcze długo jeździł, chyba 30tyś zrobił.

nie wiem bo ten to chyba chińczyk a za np 200zł dostane chyba coś lepszego ale czy to się przełoży na większą ilość km?

No chyba z gliny nie zrobili tulei cylindra? Myślisz że w nowym chińczyku za 1400zł z marketu siedzi cylinder za 200zł? ;)

Czyli średnio zrobie te 20000km ?

Jeszcze pytan ko ile może mnie kosztowac naprawa tego:

- Założenie nowego sprzęgła
- Cylindra
- łożysk na wale

Chcę wiedzieć mniej więcej, nie będzie to naprawiane w serwisie tylko u kolegi ;-)

Spokojnie powinieneś zrobić te 20tyś. pod warunkiem że nie będziesz katował sprzętu. Co do ceny za remont, to już jak się uzgodnicie ;)

Nie no pytam bo nie wiem czy mi starczy $$ bo w tym roku juz w niego dalem 300zł, hm? :D

Zapytaj tego co ma robić ;)

Pan by ile za to wziął?

Wymiana cylindra 2T, łożysk wału, sprzęgła.. 100-150zł.

W zakłądzie za sam cylek biorą 150zł :)