żarówka postojowa LED

Witam!
chciałbym sobie kupić ledowe postojówki, i mam takie pytanie czy wejdą żarówki 12V (link poniżej) w gniazdo od 5V?

http://allegro.pl/zarowka-w5w-t10-zarowki-led-postojowe-postojowki-i3680391532.html

W gniazdo 5W, a nie 5V. Tak, wejdą. Te, które podałeś to dziadostwo. Miałem tekie to wiem. Kup takie z Norauto z czterema diodami. O niebo lepsze. Sprawdzone.

Mam takie co podałeś z aukcji i śmiga elegancko już od pół roku :)

Pozycyjne światełko - biały led, kierunki w zegarach - zielone ledy, kontrolka świateł drogowych - niebieski led. Chciałem wrzucić jeszcze leda w podświetlenie zegarów, ale najmocniej, i najlepiej świeciła zwykła standardowa żaróweczka - więc zostawiłem.

izdebski12 napisał:

Chciałem wrzucić jeszcze leda w podświetlenie zegarów, ale najmocniej, i najlepiej świeciła zwykła standardowa żaróweczka - więc zostawiłem.

Dlatego robi się podświetlenie dookoła zegarów z listwy LED i otrzymujemy taki efekt:
Działa od 2 lat bez zarzutu.

No właśnie - te z aukcji są ciemne i szybko padają. Te z Norauto biją je na głowę.

ok dzięki za odpowiedzi a w liczniku to z tyłu pod takimi zaślepkami są żarówki nie?