Zalana świeca, skuter nie pali

Witam ;)
Od 2 dni mam problem z odpaleniem skutera (romet 700 2t)Mianowicie skuter nie odpala... Sprawdziłem świece, iskra jest odpalam 2 razy z kopka skuter nie zapali a świeca mokra... Wiecie może co jest nie tak?

Jaki kolor świecy po jeździe?

Biała czyściutka

Biały kolor oznacza za mało paliwa, a za dużo powietrza...

paliwa właśnie za dużo... bo kopne 2-3 razy i świeca morka... wyszusze i znowu kopne ze 2-3 razy i znowu cała mokra

i dodam że strasznie śmierdzi paliwem

pisze jaka jest zależność:

* świeca ciemna(w szczególności czarna) matowa "sucha" to za dużo paliwa w mieszance, mieszanka zbyt bogata. Gaźnik od regulacji.

* świeca zbyt jasna (jasno szara, biała) za mało wachy za dużo powietrza. gaźnik do regulacji.

* świeca czarna błyszcząca to znaczy, że jest zalana olejem. Za dużo oleju w mieszance. Dozownik do regulacji, albo za dużo oleju leje się do baku

Inna zasada głosi, że do zapłonu potrzebna jest iskra, paliwo, powietrze i kompresja, coś musi w tym układzie nie grać.

Iskra jest ale czy to przez zmiane kolory świecy niemogę go odpalić??

Kup nową i sprawdź czy w tym leży problem i podreguluj gaźnik. Świeca ma mieć kolor kawy z mlekiem każdy inny świadczy o jakimś większym lub mniejszym problemie.

Świeca dobra, kolor dobry(sprawdziłem.. A gaźnik to jak podregulować?

www.google.pl - regulacja gaźnika 2t oraz prawidłowy kolor świecy te dwa zagadnienia sobie sprawdź na początek

Ok ale jak wyregule gaźnik skoro skuter wgl niechce odpalić?

Napiszę Ci co ja bym na Twoim miejscu zrobił:

1. Kupiłbym nową świecę i sprawdził na niej iskrę
2. Wyczyściłbym filtr powietrza i sprawdził czy nie łapie gdzieś lewego powietrza.
3. Sprawdził czy regulacja dawki paliwowo-powietrznej coś zmienia.
4. Sprawdził kompresję.

Tak zrobie ;) a odnośnie kompresji to jak ją sprawdzić?? (sorry ale jeśli o skutery chodzi to niezawiele wiem )

Kompresje sprawdza się manometrem, którego pewnie nie masz... Jaki masz przebieg w tej 700tce?

840km

Jak masz gwarancje to nie kombinuj tylko oddaj do serwisu...

Serwis daleko a raczej wolałbym sam rozwiązać ten problem

W takim razie zrób to co napisałem w pkt 1 i 2 na początek :)

ok tak zrobie ;)