zakup uzywanego skutera

Witam, jestem dorosly i mam zamiar kupic swoj 1 skuter.... mam prawko i chce kupic 125 pojemnosc.....prosze o pomoc w wyborze uzywanego skutera...jaka marka...na co zwracac uwage?
moje kryteria:
wygodny
nowoczesny
jaknajwiecej schowkow
latwa i tania exploatacja lub trwaly
cena do ok. 8.000
zastanawialem sie na piaggio mp3 czy to dobry skuter? znajomy polecil mi aprille... pomozcie!

kymco downtown, kymco granddink, sym GTS, SYM Joyride, Burgman 125, .. aprilla atlantic jest mniej pakowa

kymco nie sprawia problemow? a czy jest roznica w napedzie na lancuch jest on trwalszy? czy nie patrzec na to? co sądzisz o tych 3 kołowcach? czemu te modele? jakie sa ich walory?

skutery mają paski, biegówki mają łańcuchy. chyba że skutery o dużych pojemnościach.. ale o takich nie rozmawiamy.
walory są takie że spełniają twoje kryteria.
Google pomaga rozwiewac watpliwości

oglądam właśnie modele, ktore poleciles.... narazie najbardziej ten sym mi sie podoba... zastanawiam sie tez na kymco ale czy to nie jest fuszerka ta firma? z technicznej strony co bys z tego kregu polecil?

mniej zajechany. sym teoretycznie technologicznie stoi wyżej niż kymco ALE to w kwestii nowych. A używane mogą być w stanie różnym. Dlatego trzeba kupować patrząc na stan a nie firme

czyli nie polecasz markowych? beda zjechane? na co patrzec kupujac?

polecam markowe ale trzeba patrzeć na stan techniczny. Patrzeć musisz na wszystko. Po prostu na wszystko. Najlepiej żeby był ktoś kumaty kto umie ocenić stan skutera

Albo skorzystał z usług warsztatów motocyklowych przy zakupie. Za 100 sprawdzą sprzęt i nie władujesz się bezpośrednio na minę. Wombat polecał tajwaczyki, bo oferują lepszy stosunek cena- jakość, niż ^markowe^. Używane są tańsze w zakupie niż markowe, więc w tym samym budżecie kupisz młodszy i w lepszym stanie.

a jak awaryjnosci? bo myslalem o piaggio lub aprilla a tu kymco w sumie firma krzak

optimusprime po Twoich pytania można wywnioskować,że nie masz wiedzy na temat 2oo ,więc dobra rada ,kup nowego tajwańczyka .Kupisz ,,firmówkę,, używkę w kiepskim stanie to utopisz kasę.Sam nie naprawisz ,dasz do fachowca on musi zarobi,ć plus cena części za ,,firmówki,, spowoduje co najmniej złe samopoczucie.

Niezupełnie. Tajwaczyki i koreańce mocno gonią markowe, a markowe często oszczędzają i albo są robione, albo korzystają z komponentów od tanich dostawców. Stawka się wyrównuje.

ok dzieki za rade chyba kupię nowy tajwan jak mowicie dzieki za poswiecony czas

optimusprime napisał:

a jak awaryjnosci? bo myslalem o piaggio lub aprilla a tu kymco w sumie firma krzak

Ta firma ma dłuższą tradycje i doświadczenie w produkcji jednośladów niż ty żyjesz. A to że o niej nie słyszałeś to o niczym nie świadczy.
Wiec tak spokojnie z tymi opiniami.

Z mp3 możesz mieć kłopot z serwisem, mało kto ogarnia przednie zawieszenie, a jak już ogarnia, nie jest tanio.