zakup Barton Orlando 2T

Witam ;] Znalazłem ostatnio ciekawą ofertę :
http://moto.allegro.pl/skuter-barton-orlando-2t-kask-transport-gratis-i1770477958.html

osobiście nie miałem okazji spotkać tego skuterka na żywo, dlatego proszę o wasze opinie na temat tego bzyczka ;) zainteresowała mnie głownie dla tego, że to salon w moim mieście, przyzwoita cena, ładny wygląd i po danych technicznych myślę, że dobra maszyna, ale lepiej jak ktoś doświadczony mi poradzi... czekam na odpowiedzi!

To chyba to samo co zipp triad. To znaczy tak... Za 3500zł nie opłaca się kupować chińczyka. 2500zł to chyba góra co można dać za produkcję z Chin. Nie wolał byś dołożyć 700zł i kupić kymco agility? Według mnie lepsze, w dodatku 4T więc dużo mniej będzie palił.
No co Ci powiem o tym skuterku, Chiny to Chiny, prawie nie ma lepszych i gorszych chińczyków. Według mnie gdybyś kupił agility był byś bardziej zadowolony.

No niestety ale aż takiego budżetu to ja nie mam ;/ max to 3000 zł myślałem, że opłacałoby się wyciągnąć jeszcze 500 i kupić go, no ale skoro się nie opłaca .. ;/ a ile tak bym nim pojeździł?

Wszystko zależy na jakiego chinola trafisz.Np: mój chińczyk kosztował 4300zł i trzy razy licznik w nim wymieniałem.Poza tym wszystko w nim dobrze chodzi.Na pewno 10-12 tysięcy na takim zippie bez problemu zrobisz.Tylko zawsze jakaś usterka może się zdarzyć.Nawet jest taki przypadek, że jakiś facet zrobił 70 tysięcy na chińczyku i nadal jeździ!

To jest loteria... Może z 10tys, może 15tys. a może 5tys. No po prostu nie jestem w stanie określić ;/ Tam jest próba oszustwa, bo ten skuter nie pali 2,5l max, tylko będzie jakieś 4l palił. Pierdoły tam piszą, że najmocniejszy itd... Tyle, że nie waży dużo, to może i nawet trochę mocy ma...

Jakub100001 napisał:

Nawet jest taki przypadek, że jakiś facet zrobił 70 tysięcy na chińczyku i nadal jeździ!

To nie jest możliwe bez remontu silnika. Firmową maszynką by się wręcz nie dało nic przy nim nie robiąc. Po jakiś 10-15tys. w chinolu trzeba robić remont silnika ;/

Oczywiście zrobił ten przebieg z remontem silnika.Jak znajdę ten skuter na PJ to dam linka.

EDIT: Jest link: http://polskajazda.pl/Motocykle/Baotian/BT50_QT7/17260

drogi taki remont
?

W zależności od zużycia podzespołów.Koszt to około 200-300 zł.

Dokładnie, w sumie opłaca się bo za jakieś 200zł można zrobić remont i dalej jeździć ;)

czyli co? opłacało by mi się kupić tego Bartona jako mój pierwszy skuter?

No jeśli zależy Ci na wyglądzie. Zobacz może na kymco activ, bardzo dobry skuter z gamy kymco, nie żaden chińczyk.

@Ryglos
Wciskasz wszystkim na siłę tego activa który wygląda jak tuningowana przeróbka komara. Ktoś kto chce mieć pierwszy skuter a nie stać go na markowego to chce kupić coś co przynajmniej wygląda jak skuter

Pat, po prostu sam zmądrzałem. Lepiej mieć chyba bezawaryjny skuter. Wiem, że trochę lipnie wygląda, ale niektórym może nie zależy na wyglądzie. Nie wiem jak kolega uważa, ale według mnie szkoda 3500zł na chińczyka dać...