Zacina się manetka gazu pomocy

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #309155
    Tomek85
    Użytkownik
    • 1
    • 4Postów:

    Witam skuter Kymco Agility 50cm 4T problem jest następujący co jakiś czas zacina mi się manetka gazu czasami od razu jak sprawdzam jeszcze przed odpaleniem a czasami po krótkim odcinku, po przesmarowaniu sprężyny w środku skutera na chwilę jest spokój ale za jakiś czas dzieje się to samo jest to mega niebezpieczne ratuje się wyłączeniem silnika skuter jedzie z pełną prędkością. proszę o pomoc nie wiem o co chodzi z tym skuterem.
    PS. Zauważyłem że to ta sprężyna się zacina bo trzeba ja odblokować rękom i przesmarować porządnie żeby manetka wróciła do poprzedniego stanu.

    #309158
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    może trzeba wymienić linke z pancerzem,

    #309170
    Tomek85
    Użytkownik
    • 1
    • 4Postów:

    Też o tym myślałem ale to ta sprężyna od gazu się zacina nie linka nawet nie jest postrzępiona dzisiaj patrzyłem dokładnie, wymienię linkę może pomoże tu jest zdjęcie zacinającego się elementu https://zapodaj.net/ff260d4c2ace6.jpg.htm. Smarowałem linkę i ten element ale myślę że to na długo nie pomoże:(

    #309181
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    nie działa link
    sprezyny się raczej nie zacinają. już prędzej elementy ktorymi poruszają

    #309185
    Anonim
    Nieaktywny
    • 1
    • 4 665Postów:

    Jeśli myślisz o sprężynie ze zdjęcia pod spodem (to akurat z mojego hyo, ale to wszystko jedno), to w moim przypadku – a miałem podobne objawy – po jeździe w deszczu przednie koło wrzucało tam syf (piasek, błoto) i zaczynała się zacinać przepustnica. Nie wracała do końca po puszczeniu manetki. Trzeba było czyścić szczoteczką do zębów, co zasadniczo pomagało… do kolejnych opadów.

    Czyli jeśli nie linka, to zacina ci się – jak napisał Wombat – przepustnica.

    #309199
    Tomek85
    Użytkownik
    • 1
    • 4Postów:

    tak właśnie o to urządzenie chodzi źle się wyraziłem, raczej sporadycznie jeżdzę w deszczu, czyli z tego wychodzi że co jakiś czas muszę to przeczyścić dokładnie wygląda na to że to syf się tam dostaje i dla tego przepustnica świruje że ja na to wcześniej nie wpadłem, a nie ma rozwiązania żeby to się nie zacinało? dodatkowo na silniku mam założoną taką gumową osłonę zdejmowaną myślałem że to chroni silnik i elementy przed kurzem:(

    #309200
    Anonim
    Nieaktywny
    • 1
    • 4 665Postów:

    Nie wiem jak to wygląda w twoim sprzęcie, u mnie gaźniki były między cylindrami (V2) i tak niefartownie umiejscowione, że spod przedniego koła cały syf nad pierwszym cylindrem chlapał prosto na tą sprężynę. Za krótki błotnik… Nie wydaje mi się to prawdopodobne w skuterze… A może wystarczy to rozebrać, wyczyścić, odtłuścić (żeby się kolejne syfy nie przylepiały) i złożyć? Można spróbować (po odczepieniu linki) jak chodzi przepustnica, czy nie czujesz jakiegoś przycinania się, oporu… Jak chodzi po zdjęciu sprężyny. Może gdzieś jakieś osady (coś się utleniło) na ośce i trzeba przetrzeć lekko, żeby chodziło gładko i bez zacięć.

    #309493
    Tomek85
    Użytkownik
    • 1
    • 4Postów:

    Witam od czasu kiedy nasmarowałem tą przepustnice to jest ok jakieś 5 razy jeździłem, zamierzam dzisiaj przeczyścić jeszcze raz szczoteczką, nie za bardzo wiem jak mam to urządzenie rozebrać żeby przeczyścić i na smarować, nie chce popsuć nie wydaje mi się żeby to była prosta sprawa, co do postu to czuje czasem opór na przepustnicy ale wtedy to już jest zacięta przepustnica i muszę palcem ją poruszać żeby wróciła na swoje miejsce przesmarować itp, na chwile pomaga.

    #309498
    Berg
    Uczestnik
    • 46
    • 818Postów:

    Żeby wyjąć całą oś ze sprężyną musiał byś rozkręcić przepustnicę motylkową etc.; nie warto. Wymyj dobrze sprężynę z okolicami osi w benzynie ekstrakcyjnej, użyj pędzelka albo szczoteczki i sprawdź czy chodzi płynnie i bez zacięć. Potem psiknij jakimś WD40 albo oliwką w okolice sprężyny. Powinno pomóc.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button