Zacięta przepustnica

Jak w temacie, skuter to chińczyk, typowy gaźnik silnika 139QMB. Przepustnica rusza się ale bardzo ciężko. Wie ktoś może czy da się wyciągnąć tą poprzeczkę na której jest zamontowana przepustnica? Od strony podłączenia linki gazu jest zaklepane a z drugiej jest taki jak by dekielek i nie wiem czy mogę go ściągnąć. Tak żeby czegoś nie zepsuć.

Już jest ok zeszło ale bardzo ciężko.

Może być ciężko z jeszcze jednego powodu ,przepustnica jest przykręcona na dwóch srubkach które są zaklepane odkręcić sie ich nie da, mozna rozwiercić ale później nie wiem jak to skręcić, bo musisz z powrotem te śrubki rozklepać a tam nie bardo jest miejsce żeby to dobrze zrobić, a jek zegniesz wałek to nie wiem czy przepustnica będzie sie domykać, jak śrubek nie zaklepiesz to się odkręcą i wpadną to cylindra. Może jakos to spróbuj odmoczyc w jakimś wd40 czy cos takiego i jakoś się może rozrusza

Warto zadbać o linkę. Ja kiedyś na średniej klasie chińczyku mało nie wleciałem przez to do rowu.

Linka jest w porządku. Śrubki odkręciłem i nawet w miarę poszły, gorzej było z przykręceniem i ustawieniem przepustnicy w odpowiednim miejscu. Nie pomyślałem nawet o tym że mogą się wykręcić....były tam trochę rozklepane na końcu, muszę coś z tym zrobić. Nie wiem czy to możliwe ale zrobili chyba taką fuszerkę że ten wałek na którym jest zamontowana przepustnica się docierał i te opiłki zablokowały wałek. Gaźnik był nie dawno zmieniany, tzn. ma mało kilometrów.