Za dużo pali

Siema.

Mam skuterek Adly Moto TB-50 i mam problem, gdyż spala mi on ok. 4,5-5 l/100.
Możecie mi pomóc?
Pozdr.

Jakiś tuning?Jaki styl jazdy?Miasto, czy trasa?

4,5-5 l/100. jak miasto to wynik w miarę dobry . spalanie 2l na 100 to mit

Gaźnik do regulacji, sprawdź ustawienie iglicy :).

Tuning - brak
ściąganie blokad - z gaźnika(chyba)

Co do tej iglicy to jak to się robi ?

styl - dynamiczny
miasto ;)

iglica ma trzy karbu i w zależności na którym karbie jest zawleczka takie jest spalanie

Uploaded with ImageShack.us

No rysunek się na pewno przyda, bardzo czytelny i wiadomo co i jak :D
Z gaźnika zdjęta?Hmm jeśli reszty nie zdjąłeś, to to może podwyższać spalanie (bo "trzeba" bardziej cisnąć skuter), zresztą jak dynamicznie to normalka :D Ustaw iglicę i mieszankę, to zobaczymy.No i blokad możesz poszukać.

Jeżeli kolega używa manetki na full czyli tak jak pisze - dynamicznie, to iglica nie ma tu znaczenia. Przy całkowitym otworzeniu przepustnicy dysza nie jest przytkana i jedynym ograniczeniem jest średnica dyszy. Iglica ma znaczenie przy 1/4-2/3 otwarcie przepustnicy.
Chcesz mniejsze spalanie przy ostrej jeździe, zmniejsz dyszę i sprawdź ale 4,5 -5 litrów przy ostrej miejskiej jeździe to jest w normie.
Zakładam że to 2T.

Tak więc niech zdejmie blokady, to raczej skłoni to lżejszego traktowania manetki (ta sama prędkość co wtedy ale przy mniejszym odkręcaniu gazu) i wtedy to co mówisz się sprawdzi :D Tak te skuterki to 2T

ale ja bym nie chciał zabardzo blokad ściągać bo tak jak teraz jest to ok

tylko te jeba** spalane ;/

Ale jak ściągniesz blokady, to przecież możesz jechać na pół manetki-nie widzę problemu :D

pewnie i tak bd chciał jeździć na full

a co do tego spalania to co mogę zrobić ?

ragaz napisał:

4,5-5 l/100. jak miasto to wynik w miarę dobry . spalanie 2l na 100 to mit

w dwusuwie 50ccm, rzeczywiście mit, Pantheon 125 2T z prędkością 80-90km/h spalał 3/100km, a Kymco Agility 4T 50, poniżej 2/100km, maks.leciał ok 70km/h.

ragaz napisał:

iglica ma trzy karbu i w zależności na którym karbie jest zawleczka takie jest spalanie

Uploaded with ImageShack.us

podczas docierania, zawleczka ma być na najniższym rowku (duże spalanie).