Za co odpowiada ten kabel? Romet767

Siemanko, w moim nowym skuterze zauważyłem luźno zwisający kabel z którego nic nie cieknie i z pojazdem nie ma żadnych problemów... jednak wygląda jakby było to zrobione celowo jakaś blokada bo jest to w miejscu niedaleko gaźnika i ogólnie zwisający kabel/przewód niekorzystnie wygląda i napędza mi trochę stracha w podświadomości ze skuter mógłby paść gdzieś niedaleko od domu . Nie znam sie za bardzo na tym więc wrzuce zdjęcia zamiast pisać bzdury i gdybając.
Skuter to romet 767 dwusuw 49ccm.







Powinienem coś z tym zrobić lub poprosić w serwisie o pomoc? Nie widze miejsca, gdzie mogł być podłączony zwisający koniec kabla.
Sorki za jakość zdjęć ale jestem w tej chwili w posiadaniu slabego aparatu i nie wiedziałem jak za bardzo uchwycić w obiektyw to co jest Wam potrzebne do oceny sytuacji

stanowczo to nie kabel tylko wężyk ew. rurka. i tak ma se wisieć własnie. wisi sobie z gaźnika

nie jest to żadna blokada? nie chcę jeszcze żadnych zdejmować i zastanawiam się czy jakoś ten wężyk zabezpieczyć?

a na pokrywie głowicy, nie brakuje ci czasem właśnie takiego wężyka, który powinien być tam podczepiony?
edit. jeżeli brakuje to najpierw się upewnij od czego jest ten wiszący, jak już to zrobisz to go tam podczep, jeśli to ten, który tam powinien być
edit2. w sumie u siebie chyba też mam taki wiszący z gaźnika tylko mój ma z 5cm

nie zabezpieczałeś tego jakoś? z rana sprawdze czy nie mam brakującego o którym pisałeś

Nortos, to jest przelew z gaźnika- do odprowadzenia nadmiaru paliwa z komory pływakowej.
A jest nisko bo jak z niej kapie benzyna to już wprost na drogę a nie na gorący wydech czy cylinder.

No ta wypowiedź już mnie uspokoiła i usatysfakcjonowała :D rozumiem, że jeśli jakaś kropelka z tego poleci to właśnie z tego powodu?

yep