Yamy DT 125 ~ DT HD YT

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #248909
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Witam,
    forum nie działało gdy przywiozłem DT’kę więc nadrabiam straty :]

    A więc, Yamaha zobaczyła moje podwórko dnia 07.03.2009r. ( Sobota ) o godzinie 00:05 😀
    Jest to 2001 rocznik z przebiegiem 12.814km.
    Wprowadziłem moje nowe dziecko do garażu i poszedłem spać … następnego dnia zaraz z rana poszedłem zobaczyć jak się czuje. Powiedziała, że brakuje jej miłości 😀 Czekając aż przestanie padać deszcz wziąłem się za resztki napisu Yamaha z tyłu 😀

    Po chwili już nie było po nim śladu …
    Porobiłem jeszcze parę fotek ( jak jeszcze była czysta ) – niestety tylko telefonem:

    Deszcz chwilowo zaprzestał wypełniać swój misterny plan zalania kuli ziemskiej więc było First Ride
    Moc jest przeogromna 🙂 Niestety deszcz co chwile dawał się we znaki raz bardziej a raz mniej … wykorzystywałem każdą możliwą chwilę ale i tak w deszczu to nie było to 😛
    Tak zakończył mi się dzień 🙂

    Następnego ( niedzielnego ) ranka wyprowadziłem motór przed garaż, doprowadziłem łańcuch do stanu używalności i poklikałem foty urządzeniem zwanym Aparat Cyfrowy …







    W niedziele niestety nie jeździłem bo było zimno 🙁
    Dzisiaj znów lipa bo leje 😐
    Teraz tylko oczekuję na pogodę i jak najszybciej wybieram się na miasto po oleje 🙂

    Zmiany dokonane:
    Kompletny wydech Gianelli
    Błotnik Cemoto
    Handbary Polisport
    Megaśny tłok Wossnera
    Gąbka na kierownice Renthala
    Lampa tył zmieńiona na ledówke
    Wywalony błotnik i zrobiony CASTOM !
    I jeszcze pewnie jakieś bzdury o których zapomniałem

    Plany:
    Czy ja tam wiem :p Spontan i tyle 🙂

    To tyle jak na pierwszy post … mam nadzieję że czytało się miło i oczekuję wielu komentarzy
    ( typu: “ty debilu zabijesz się na tym !” też mile widziane :} )

    Spis treści:
    Przedstawienie motocykla: Strona 1
    Błotnik Cemoto / Filmik “Soundcheck”: Strona 2
    Filmik “Wheelie, Stoopie & Light Terrain”: Strona 3
    Filmik “Light Terrain” / Ustawienie YPVS: Strona 4
    Mini Zlocik: Strona 5
    Filmik “On Board”: Strona 5
    Zlot B-B: Strona 6
    14k przebiegu / Filmik “On Board” – rundka po wsi: Strona 7
    Kask NoFear: Strona 7
    Filmik “Let’s Jump”: Strona 8
    Zbiorowy post (przebita dętka, gogle, naklejka, zapięcie do komórki OnBoard i sesja zdjęciowa: Strona 11
    Wyciąganie tłoka: Strona 11
    Sesja zdjęciowa: Strona 17
    Opóny i ochraniacze: Strona 18 – Wakacyjny UP – part 1
    Lampa, kierunki, śruba gaźnika :D: Strona 19 – Wakacyjny UP – part 2
    Filmik – “FUN”: Strona 20
    DOWN – traktorowe kierunki come back i filmik z toru: Strona 22
    Gacie i gąbeczka na kierownice: Strona 23
    Nowy sałndczek: Strona 24
    Pustynia Błędowska: Strona 24
    Uszczelniacz, klocki i DT w HD na YT: Strona 24
    Enduro, stara ruro (filmik) !: Strona 25
    Chest mount na torze: Strona 25
    Podjaździki: Strona 28
    Dolomity – Tarn. Góry: Strona 28
    Dis is krejzi: Strona 29

    #248910
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    RudY napisał:

    To tyle jak na pierwszy post … mam nadzieję że czytało się miło i oczekuję wielu komentarzy ( typu: “ty debilu zabijesz się na tym !” też mile widziane :} )

    No to RudY ty debilu zabijesz się na tym!!!! 😆 😆 joke 😛
    Na serio : zajedwabista ta “MAHA”! I pytanie: sprowadzałeś ,czy kupiłeś w PL??

    #248911
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Fajna yamaha, tylko ja bym przednią owiewkę wymienił 😉 i te wielkie kierunki też 😛

    Pozdro.

    #248912
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Ooo, jak ja bym chciał mieć coś takiego.

    #248913
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    No Rudy ładna, yamaha,
    I ta naklejka Mobilking

    #248914
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    wiktor24 napisał:

    I pytanie: sprowadzałeś ,czy kupiłeś w PL??

    tzn. kupiłem w Polsce ale była sprowadzona z Niemiec i jeszcze jest na niemieckich papierach ;|

    mateuszpasiu napisał:

    tylko ja bym przednią owiewkę wymienił 😉 i te wielkie kierunki też 😛

    Tak, tak 😛 Będzie dokładnie tak jak mówisz tylko na razie kasa 😛

    Ooo, jak ja bym chciał mieć coś takiego.

    Oono … zbieraj, zbieraj, zbieraj kase ( tak jak ja ) to i Ty się dorobisz :]

    I ta naklejka Mobilking

    Której już dzisiaj nie będzie 😀

    Zaraz ide ją rozbierać żeby zobaczyć jak tam z nią w środku wygląda :]
    Zedre Mobilkinga 😀 Poklikam foty jak jest naga 😀 I zmieniam jeszcze pierwszego posta
    ( dodaje plany, dokonane zmiany i spis treści ) :]

    #248915
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Bardzo ładna DT, nie podoba mi się przednia lampa, handbary wypas, opony są jakieś klocki czy coś 😛 Więc po co zmiana? Kierunki to tak, zmiana jest wymagana 😛
    Siedzenie mi się podoba, może na zdjęciu tak fajnie wyszło, ale takie gładkie się wydaje 🙂
    Mały przebieg, silnik wygląda ok z wierzchu, więc raczej będzie si 🙂 Jaki ma gaźnik seryjnie? Ile wyciągaż

    Moja ocena to 5+… Za te parę szczegółów 😛

    #248916
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Super DT’ka 😀 Te opony źle nie wyglądają jeszcze.

    #248917
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Dt ladna nawet 🙂
    blotnik oblesny ale napisales ze juz zmieńiles 😛
    i jedno jest okropne w tych dt 😀 a mianowicie zegary 😛
    reszta mi się podoba 😛 ale crossy to nie moj styl ja bym zrobil z tego SM ;p

    #248918
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Jasiu226 napisał:

    Więc po co zmianaż

    No bo te się w terenie tracą 😛 Nie nadążają za tempem Yamy 😀

    Jasiu226 napisał:

    Jaki ma gaźnik seryjnie?

    Nie wiem :] Być może będę czyścił za niedługo więc jak będzie jakieś info na nim pisać to napiszę …

    Jasiu226 napisał:

    Ile wyciągaż

    Hmm… na razie leciałem 100 ale deszcz lekko padał to bez szybki ciachało po twarzy a z szybką nic nie było widać 😛
    Ale myślę że 130-135 poleci po wyczyszczeniu filtra i gaziora :]

    KruczeK napisał:

    blotnik oblesny ale napisales ze juz zmieńiles

    Jeszcze nie … najprawdopodobniej jutro :] Ale ten mnie bardzo mocno nie odraża czy coś 😛

    KruczeK napisał:

    a mianowicie zegary

    Mi tam się bardzo podobają 🙂 Może trochę … staro wyglądają ale mi pasują 🙂 Widać wszystko na pierwszy rzut oka :]

    KruczeK napisał:

    ja bym zrobil z tego SM

    Naah, ja tym chce na torze trochę polatać bo mam po blisku :] Więc też przez to chce crossowe opony …

    Nowy post 😀 :
    Jak już mówiłem byłem rozebrać DT :]
    Przednich owiewek nie zdejmowałem bo są 3 inne śruby ( poprzedni właściciel 😐 ) – co mnie też zaniepokoiło ale to tam kichać – i nie miałem nasadowej 8-mki 😛
    Ale przodem się chyba jutro zajmę …
    Dzięki rozbieraniu naprawiłem usterke – tylne pozycyjne mi nie świeciło – miałem wymieniać żarówe ( nie była spalona ale pomyślałem że jest z nią coś nie tak ) aż tu patrze (!) kabelek rozłączony 😀 1min. roboty i pięknie świeciło …
    Chyba na tyle z tekstu – fotki:




    Jak mówiłem – śmiećhowy Mobilking zniknie

    Tu foto przy okazji z obrońcą :]

    A tu specjalnie dla Jasia – może nie za dobrze wyszło ale chciałem dobrze 😀

    #248919
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    no no, to widzę sprawiłeś sobie niezły sprzęcik 😀
    Jak skręcisz to daj jeszcze jakąś fotkę z profilu żeby było całe moto ładnie widać 😀
    ogólnie to sprzęcik bardzo ładny

    #248920
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    No właśnie tak patrze i się zastanawiam czemu go nie mam z boku klikniętego XD
    Skręciłem go już no ale ciemno na dworze, w garażu niezbyt dużo miejsca i nie za dobre oświetlenie 😛 Jutro muszę jeszcze 4 rzeczy zrobić to go wyprowadze i klikne z boczku już po wymianie błotnika przedniego 🙂

    #248921
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    RudY, w końcu 😀 Gartuluję 😀
    Musimy się ugadać to mi tę bestię pokarzesz jak już zrobisz xDD

    #248922
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    kdekarz123 napisał:

    Musimy się ugadać to mi tę bestię pokarzesz jak już zrobisz xDD

    A co jest do roboty ? ;P
    Rozbierałem 4fun, a przy okazji znalazłem i naprawiłem usterkę :]
    A spotkać no to wiesz … albo jak już mówiłem przez sezon albo od razu jak się cieplej zrobi :] Najpierw muszę zarejestrować potem będę gdzieś dalej latał 🙂

    Nowy post:
    Rozczarowałem się 😐
    Przednie owiewki ściągnąłem żeby zobaczyć jaką wersję modułu mam i żeby mieć lepsze dojście do YPVS ( z którego pokrywy i tak odkręciłem bo jest tak dokręcona że pogiąłem imbusa 😀 )
    A czachę i błotnik odkręciłem bo chciałem wymienić na ten krótszy o którym mowa w pierwszym poście … I tu CO !? Kicha ! Ta taka siatka z plastiku ( 😀 ) z przedniej lampy zawadza i nie da się zamontować tego krótszego błotnika 😐
    Czyli krótszy błotnik będzie jak będzie nowa czacha :]

    Foty:




    Zaległe z boku:


    #248923
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    to uwal te siatkę ;p nikomu do szczęścia nie jest potrzebna ;p

    #248924
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    No no DT niczego sobie, na pewno fajnie się tym jeździ. Zmień tą owiewkę i będzie git.
    Nie podobają mi się jeszcze te gumy na przednich lagach ale też nie wiadomo jak bez nich by wyglądał

    #248925
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    mnie też się nie podobają te gumy 🙂 Rudy pokombinuj trochę a założysz ten błotnik 😀

    #248926
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Te migacze mi spokoju nie dają.

    Ps. Do mnie byś zajrzał ^^

    #248927
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    wrona napisał:

    to uwal te siatkę

    PFIE ! 😀 Nie nie … musi zostać oryginalna :]

    Marian napisał:

    Zmień tą owiewkę

    Wiem wiem … ale późno będzie bo jak widać w 1-wszym poście – ubiór to No.1 😛

    Marian napisał:

    Nie podobają mi się jeszcze te gumy na przednich lagach

    siwy_fact napisał:

    mnie też się nie podobają te gumy

    No mi też za bardzo nie leża no ale nie chce (i nie mogę pozwolić) żeby błoto i woda leciała prosto w teleskopy …

    siwy_fact napisał:

    pokombinuj trochę a założysz ten błotnik

    Niby tak … tam jest jeszcze taka blacha utwardzająca ten błotnik (utwardza i niby polepsza wygląd – fabrycznie tak jest w tych błotnikach) i przez to se ne da 😛
    Ale przyszedł mi do głowy pewien pomysł :] Jutro po szkole pokombinuje 🙂

    kdekarz123 napisał:

    Te migacze mi spokoju nie dają.

    Za niedługo ( rok ? 😀 ) zostaną zmienione 🙂
    Hmm… w sumie … to i tak na 90% uwale na torze albo przy stuncie więc będzie zmiana przymuszona … się zobaczy 🙂

    #248928
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    noo … fajne moto ;D . Jeśli mam być szczery to mi się z wyglądu nie podoba . Ale jeśli chodzi o moc to wiem co on potrafi 😉 .

    Jak zrealizujesz swoje plany to będzie o wiele ładniej wyglądać .

    A co do gum na lagach to ja proponuje je zdjąć i kupić skarpety ACERBIS :] .

    #248929
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    A weź tą gumę powadź na teleskopach i zobacz czy jest tam tylko uszczelniacz czy także zgarniający, jak jest zgarniający to możesz je spokojnie zdjąć i nic się nie stanie

    #248930
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Nie wiem czemu ale DT mi się w ogóle nie podobaja jak dla mnie są za kwadratowe 😛 Kierunki wielkie jak u STARA itp nie podoba mi się wygląd tego sprzęta silnikowo pewnie jest rewelacja no bo wiadomo marka mówi sama za siebie YAMAHA Pozdrawiam i gratuluje zakupu ;p

    #248931
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Mi najbardziej nie podoba się ta guma na amorach, zresztą jak cała reszta tego moto (joke :lol:)

    Mocy na pewno jest pod dostatkiem, no cóż… trochę kwadratowa, ale jak jeździ 😀 sam bym sobie taką sprawił gdybym mógł…

    PS Zabijesz się na tym debilu ❗

    #248932
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Courte napisał:

    i kupić skarpety ACERBIS

    Kolejne wydatki … wale to 😛

    Marian napisał:

    i zobacz czy jest tam tylko uszczelniacz czy także zgarniający

    Yyy… zaraz zobaczę 🙂

    Courte napisał:

    Jeśli mam być szczery to mi się z wyglądu nie podoba

    Hokster napisał:

    Nie wiem czemu ale DT mi się w ogóle nie podobaja jak dla mnie są za kwadratowe

    Xarmac napisał:

    trochę kwadratowa

    Bo 2001r. 😛 Nowsze są dużo, dużo lepsiejsze 🙂
    Ale 2004+ dla mnie odpadł od razu bo:
    -Nie ma obrotomierza
    -Nie ma kopki ( tylko electric sztarter )
    -Brak termometru ( tylko światełko jak jest już ciepło, a za takie coś podziękuję )

    Hokster napisał:

    Kierunki wielkie jak u STARA

    Fakt :] Ale będą zmieniane jak tylko te mi się połamią ( przy mnie za niedługo 😛 )

    Xarmac napisał:

    PS Zabijesz się na tym debilu ❗

    :** 😀

    Nowy Post:
    Ide zaraz spróbować jeszcze raz zamontować ten błotnik i zobacze te gumy …

    #248933
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Mi się dt bardzo podoba 😉 Bo to nie jest skuter na miasto ze ma pieknie wyglądac 😉 To ma zapierniczac po terenie 🙂 A moc jest boska bo sam mialem kiedys okazje bujnac się taka 😉 A i jak zalozyles ten błotnik?
    Pozdro Kondzio 94;))

    #248934
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    wiadomo kwestia gustu ale Rudy został dodany do prawdziwych moich ziomali którzy latają na Enduro :* Kwestia jest taka kiedy spotykamy się nachlać xD

    #248935
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    e tak gadacie… taka kwadratowa znów nie jest, w sumie to mi się bardzo podoba choć nie lobie sam takich właśnie starszych motorów które mają lampy kwadratowe itd.
    ale to można załatwić, na przód jakąś lampę wsadzić ciekawą, zmienić kierunki na jakieś ładne z tyłu i przodu może też tlyką lampę inną albo biały klosz i już full wypas, i oczywiście tą gumę na amorach i aż ślinka leci, ew. jeszcze jakieś tuningowe liczniki 😀

    #248936
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Hokster napisał:

    Rudy został dodany do prawdziwych moich ziomali którzy latają na Enduro :*

    Oh, Hoksterku :}
    Poza tym nie znasz mnie z RL ( charakter ) więc nie tak szybko 😛

    Hokster napisał:

    Kwestia jest taka kiedy spotykamy się nachlać xD

    Wskazówki dojazdu samochodem do Skierniewice
    286 km – około 4 godz. 20 min <- wg. Google Maps 😀
    Więc mały problemik widzę 🙂 Ale kiedyś MUSIMY polatać po torze :]

    Mafioz napisał:

    na przód jakąś lampę wsadzić ciekawą, zmienić kierunki na jakieś ładne z tyłu i przodu może też tlyką lampę inną

    Dokładnie tak będzie zmieniane 😛 Lampa przód, lampa tył i kierunki :] Bo to 3 rzeczy mnie męczą najbardziej :p

    Mafioz napisał:

    i oczywiście tą gumę na amorach i aż ślinka leci, ew. jeszcze jakieś tuningowe liczniki

    Gumy chyba nie mogę ściągnąć ale to się jutro ustali jak dam foty … a liczników nie zmieńie bo mi się podobają i co najważniejsze są bardzo bardzo przejrzyste 🙂 Na pierwszy rzut oka wszystko widać 🙂

    Kondzio 94 napisał:

    A i jak zalozyles ten błotnik?

    Eaa … tzn. jak na razie trzyma się na 3 śrubach ( są 4 ) bo 1-wszy właściciel to był kompletny #$%^* ( kolejny argument ) i nie wymierzył dobrze nowych dziur do wywiertania ( bo ten błotnik nie pasuje oryginalnie do DT, więc trzeba wywiertać 2 nowe dziurki ) i muszę poszerzyć trochę jedną z dziur … Ale to jutro bo dziś już ciemno a zadania nie mam mało :[ Jutro zrobię ten błotnik to poklikam foty w dzień błotnika i tych gum … ale chyba nie ma tam żadnego zgarniającego … ale jeszcze dam foty to się zobaczy 🙂

    #248937
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Wpradzie on nie jest ładny stylistyczni, ale co z tego jak i tak RudY nie może za bardzo się nim po szosach lansować ze względu na Panów Policjantów (pozdrawiamy ;]), a w terenie to wiadomo, jak się usyfi to sam się ładnie okrąglasty zrobi xDD Z tego co mówi to niedługo będzie taki Mega Custom – połamane migacze xD

    “Połamiećsz migacze debilu !”

    #248938
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Dobra … wczoraj nie zrobiłem błotnika z powodów takich tam 😛
    Dopiero przed chwilą skończyłem … Moim zdaniem to to co tam zrobiłem to już prawie Custom 😀 Powyginałem trochę tą blache na błotniku, rozwierciłem trochę dziurke i dałem 2 podkładki żeby błotnik był niżej i nie haczył o lampę 😀 Jakoś się trzyma i … WYGL¡DA ZAJE*****E 😀 Tak a’la SuperMoto ;}

    Zdjęcia będą jutro bo brat potrzebował aparat na dziś …

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button