Yamaha X_MAX 250 – YP250R Wymiana oleju silnikowego

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
  • #107208
    macin61
    Użytkownik
    • 1
    • 3Postów:

    Mam pytanie jak w temacie. Skuter mam z 2007 roku. Przebieg 6000 km. Mam pytanie: jaki olej mogę zalać do silnika gdyż w serwisach yamahy każdy mówi coś innego. Jedni syntetyczny, drudzy półsyntetyczny jeszcze inni mineralny. A o parametrach to już mi się nie chce nawet pisać. I jeszcze zapytam czy ten silnik posiada filtr oleju? A może ma ktoś jakąś instrukcję obsługi w języku PL. Pozdrawiam.

    #108931
    Robertonos
    Użytkownik
    • 9
    • 537Postów:

    Słuchaj macin61 nie znamy się ale mam X-maxa z 2006 i wiem co jest grane.Po pierwsze olej full lub pół syntetyk-wybór należy do ciebie.Różnice są takie że na pełnym syntetyku szybciej Yamaszka będzie miała optymalna temperaturę silnika co jest dobre gdy jest chłodniej i trochę lepiej się wkręca.Za to spala się full szybciej deczko i dolewasz minimalnie częściej.Pół syntetyk lepiej uszczelnia silnik i wolniej się spala,więc trochę rzadziej dolewasz.Ja osobiście jeżdżę na Shell Advance Full Syntetyk-ale wybór naprawdę czy full czy nie jest tylko twój.Jak nie Shell to Castrol,Motul lub Valvoline polecam.Co do drugiego to tak jest wymienny filtr oleju przy pompie olejowej.A jak chcesz wiedzieć gdzie tego szukać w skucie to napisz tu do mnie wiadomość na mój profil to ci podpowiem bracie (możesz mnie zaprosić do znajomych skoro mamy sprzęty podobne oczywiście jeśli zechcesz) Szerokość i pozdro

    #109625
    macin61
    Użytkownik
    • 1
    • 3Postów:

    Witam Cię serdecznie i dzięki za zaproszenie. Co do Twojej odpowiedzi odnośnie filtra oleju w X-MAX 250 to się zdążyłem dowiedzieć, że takowego nie ma w moim silniku. Dlatego wymiana oleju następuje co 3000 km. Zalałem więc YAMALUBE 10W40 półsyntetyczny olej gdyż takowy polecili mi w salonie YAMAHY. Pełny syntetyk jak twierdzą nadaje się do silników “ścigaczy”. Pozdrawiam

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button