Yamaha X-Max250, 2013r. - Odpala TYLKO na zimnym silniku.

Witam kolegów, mam nadzieje że ktoś pomoże, temat wydaje się dziwny a w sieci mało informacji.

Skuter Yamaha X-Max250, 2013r, Przebieg 8tys. Wtrysk paliwa.

Po odpaleniu (bez najmniejszych problemów), rozgrzaniu (jeździ normalnie), zgaszeniu i pozostawieniu na chwile już nie odpali. Rozrusznik kręci, paliwo jest.
Po około 3-4 godzinach próbowałem znowu i dalej nic. Dopiero na następny dzień rano odpalił bez najmniejszego problemu po pierwszym zakręceniu rozrusznikiem no a później to już wiadomo …

Jeśli macie jakieś pomysły albo ktoś miał już taki problem to z góry bardzo dziękuje.
Nikodem

może sie gdzieś rozszczelnia gdy jest ciepły , najprościej sprawdzić cisnienie cylindra na zimnym i na ciepłym
warto sprawdzić luzy na zaworach

po godzinie juz pownień palic a nie nastepnego dnia może na wstrysku zamiast mgiełki leje sie beznzyna musisz sam sprawdzić watpie ze ktoś ci to wywróży
zobacz jeszcze czy jest iskra jak jest ciepły
pierw zobacz świece ,świeca ci prawde powie

ja bym jednak zaczynał od sprawdzenia czujników temperatury powietrza, silnika i innych takich. To jest wtrysk i silnie watpie żeby wtryskiwacz lał po 8 tys przebiegu.
Żadnych dziwnych kontrolek? Dziwnych wskazań, migających immo?

Problem rozwiązany, wymieniłem pompę paliwa. Czynnosc prosta nie wymaga wizyty u mechanika. cena okolo 90-100zl. Skuter pali za kazdym razem.

Cześć, u mnie pojawił się ten sam problem, pompę kupiłeś w zamienniku czy Yamahy?