Yamaha Majesty 125 wariator

Witam !
Czy ktoś z forumowiczów posiada lub posiadał yamahe majesty 125 ?
Mam kilka pytań odnośnie wariatora.
Posiadam silnik 125 o oznaczeniu 5DS-00

to może podaj to pytanie bo może będzie wiedział ktoś kto nie miał majesty ale miał ten wariator :slight_smile: bo on w kilku modelach jest. tak to znacząco zawężasz krąg odpowiadających.

Rozkręciłem wariator. Robiłem to już kilka razy i nigdy nie było żadnego problemu. Niedawno go rozkręciłem i nie wiem co jest nie tak wariator wystaje za dużo w stronę pokrywy i o nią trze. Złożone wg schematu z serwisówki i dalej to samo.
Składam to w kolejności :
-zębatka rozrusznika ze sprzęgłem (między nimi jest podkładka)
-taka duża podkładka i dosyć gruba
-wariator
-cienka podkładka ( próbowałem bez tej podkładki to silnik się tak nie wkręcał na obroty i nie przyspieszal tak samo)
-przeciw talerz
-podkładka która wejdzie tylko na gwint wału
-nakrętka

Temat zamknięty :slight_smile:

Witam
Wiem że temat stary ale czy jest możliwość żebyś opisał jak sobie z tym poradziłeś? Mam teraz dokładnie taki sam problem.
Pozdrawiam

Wlasnie to jest problem na wielu forach,pisza ze maja problem,a nie pisza jal go rozwiązali. Mimo ze yamahy nie mam, chciał bym wiedziec jal sie koleś uporal z problemem :confused:

Więc temat udało mi się rozwiązać. Tutaj w miarę widać jak mają iść podkładki i generalnie cały wariator z Majesty 125: https://www.youtube.com/watch?v=7P1ydTwTQlg
Skorzystam z opisu kolegi 725463 żeby było szybciej ale napiszę jak jest prawidłowo:

  • wariator
  • tuleja
  • cienka podkładka
  • przeciwtalerz
  • taka duża podkładka i dosyć gruba
  • podkładka która wejdzie tylko na gwint wału
  • nakrętka
    Nic nie trze i skuter normalnie przyspiesza.
    Pozdrawiam