Yamaha Jogr

Witajcie,
Jestem nowy na forum, do dołączenia do niego skłoniła mnie pewna "dolegliwość" mojego skutera. Otóż, ta moja Yamaha ma wyraźne problemy. Tzn. Kiedy wyjeżdzam pod górkę jak jest ciepło to niesamowicie zamula, 30 km/h potrafi jechac, a kiedy jest zimno, w okolicach 0 C to potrafi pod górkę nawet do 60km/h rozwinąć prędkość. Dodatkowo ostatnimi czasu, kiedy hamuję np. przed skrzyżowaniem, a nie dodam mu dość sporo gazu to mi gaśnie. Nie byłoby w tym nic strasznego gdyby nie to, że nie mogę go potem odpalić, mogę próbować ile tylko zechcę, a i tak to niewiele daje. Dopiero po odczekaniu jakiegoś czasu aż silnik zdąrzy trochu ostygnąć, wszystko wraca do normy.
Macie jakieś pomysły o co może chodzić? Bo skuter jest mi potrzebny a wiem, że jak zawiozę go do mechanika to będzie chciał go zatrzymać i wgl. Proszę o pomoc!
Dzieki!

Cześć, nie jestem ekspertem w mechanice, ale myślę, że to może być zbyt częste "wrzucanie" Yamahy na dużych obrotach. Silnik się grzeje i nie ogarnia ze smarowaniem. Masz 2T czy 4T? To też istotne.

Yamaha jogr jest 2T bo sam taką ujeżdżałem swojego czasu.

Prawdopodobnie jest to 2T choć głowy bym za to nie dał. Jak mogę to określić? :)
Co masz na myśli mówiąc "wrzucanie"? zbyt często gazuje, czy tam jade na wysokich obrotach?

Rozebrałem go co prawda nie całego, ale tyle ile wiedziałem, że potem złoże :) I wiem, że świeca jest OK, filr też. Więc to odpada :)