Yamaha DT 80 zarejestrowana na 50 czy można jeździć na dowód lub prawo jazdy

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #177167
    Evedoo
    Użytkownik
    • 1
    • 1Postów:

    Yamaha DT 80 zarejestrowana na 50 czy można jeździć nią na dowód lub prawo jazdy kat B które nie ma 3 lat?

    #177170
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    jeżeli to formalnie w papierach 50tka to jeździ sie nią na dowód jeżeli sie ma 18 skończone. 3-letnie B dotyczy 125tek

    #657599
    Ryszard Lapigrosz
    Uczestnik
    • 0
    • 2Postów:

    Witam chciał bym kupić Yamaha dt 80, i moje pytanie jeśli w dowodzie jest wpisane motorower to mogę jeździć na dowód osobisty?

    #657601
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    przecież masz wyżej

    #657659
    Ryszard Lapigrosz
    Uczestnik
    • 0
    • 2Postów:

    Chodzi o to że według kodeksu motorower ma pojemność 50 ccm. Więc nie jest to zgodne z Przepisami aby 80 było zarejestrowane na motorower. I sęk w tym że jest to oryginał 80 ccm nie jakaś przeróbka z 50. Poprostu nie chce aby policja się czepiała.

    #657660
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    myslałem że to cicha przeróbka czegos co oficjalnie zaczynało zycie jako 50cm. Ale skoro to 80cm i ma oznaczenia 80cm to wg naszego prawa nie jest to motorower. I pewnie w 90 przypadkach na 100 nikt nie bedzie wnikał ale trafi sie służbista to ci stwierdzi niezgodność stanu faktycznego z dowodem. Chyba że bedziesz zaciemniał że to 50 tylko plastiki masz te “lepsze”.. itd ale to wiadomo – ktos to kupi albo nie.
    W każdym razie motorowerem już nie jest – dyskwalifikuje go pojemność.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button