Yamaha aerox strasznie wysokie obroty

Mam taki problem że dziś wymieniłem wariator na stage 6 i rolki 4.0g i nowy pasek jakiś tani i mam taki problem że dostał takiego buta że od razu do 11tyś obrotów przeskakuje i buntuje do 60 w 4 sec i gdy jechałem usłyszałem takie grzechotanie chyba dzwona nie wytrzymuje czy co? proszę o pomoc i poradę czy to jest normalne że skuter sportowy full tuning rusza z takich obrotów czy coś się może stać proszę o wszelkie odpowiedzi i pomoc

a co ty ty masz w tym full tuningu?
bo generalnie minerelli przy wariatorze sportPro i 4g rolkach bedzie się kręcił jak zły. Trzeba to niwelować albo cięższymi rolkami albo ew. słabszą centralną (o ile nie bedzie poślizgów).
No i pytanie czy twój silnik (wał i łożyska) to wytrzymuje. Ja mam wał odpowiedni i łożyska i mi się na hamowni do 12000obr wkręcał i żyje. Ale był na to przygotowany,
Co co grzechocze i gdzie to wiesz tylko ty i wróżka. Bo nawet nie napisałeś skąd to dobiega.

przysłuchałem się i tak jakby rolki latały jak porąbane nie mogę ruszyć nawet powoli bo od razu odpalają się wysokie obroty i muszę przywalić gaz

a siedzi w nim tak :
Cylinder Stage6 Street Race 70
Wariator stage 6
Gaźnik Mikuni 17.5mm
Wydech Laser x pro
Dzwon sprzęgła Malossi
Pasek : jakiś tani
Wał Top-racing
Sprzęgło Stage 6

i patrzyłem to wał już trochę zniszczony

ale od razu tak przydupia że czasami jak by obroty się cofały albo za powoli do chodziło paliwo

za lekkie rolki, ja na Streetrace jeżdziłem na 5.5-6g na wario sportopro i spręzynie medium s6

a muszą to być rolki sportowe czy już kupić jakieś normalne Tanie ? bo szkoda mi zamawiać znowu jakieś pro . xD Chyba nie odczuje różnicy jak jakieś tanie rolki kupie a nie sportowe

możesz kupić tanie. I tak co kilka tygodni...

no i kupiłem 5g już mniejsze troszkę obroty ale dalej tak przypier.. mam jeszcze rolki 6.5g mogę jeszcze spróbować z nimi próbować czy zostawić ?

A probój najwyżej wrócisz do 5g

ale predkość max ci wzrosła? robiłeś flamastrem kreske na wariatorze i wiesz jak wysoko wchodzi na nim pasek?

nie nie robiłem kreski ale obroty są teraz mniejsze a jak próbowałem się rozpędzić to taki sam v-max jak na rolkach 4g

no to zrób kreske bo nie wiesz na czym stoisz