YAMAHA AEROX 70 TUNING

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning YAMAHA AEROX 70 TUNING

Tagi: 

Ten temat zawiera 27 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 7 miesiące, 1 tygodni temu.

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 28 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Dominik Igor Zygmunt
    Użytkownik

Witam, niedawno zakupiłem yamahe aerox 70 rocznik 2008 i chciałbym zapytać jak mogę poprawić jego osiągi, bo kolega ma taką samą yamahe z nawet trochę gorszymi częściami i jego vmax i przyśpieszenie jest o dużo lepsze więc tak :

Cylinder: Stage6 Sport PRO MKII 70
    Sprzęgło: Polini hi speed
    Wariator: Polini
    Wał: Stage 6 hpc
    Gaźnik dellorto 17,5
    Nowy pasek
    Wydech: Yasuni R czarny

tutaj kilka zdjęć :
    https://zapodaj.net/eb65265f987df.jpg.html
    https://zapodaj.net/e75437cb04b9f.jpg.html
    https://zapodaj.net/87dc679099d06.jpg.html

Możecie coś doradzić pod względem mechanicznym jak i optycznym ? Jakieś fajne rzeczy które mógłbym sobie w nim zrobić? z góry dzięki ! 😀

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ale ten zestaw opisany to kolega ma czy ty?
    druga sprawa – części to jedno a ich stan to drugie. Regulacja to trzecie.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…

Dominik Igor Zygmunt
    Użytkownik

Ja posiadam ten zestaw, kolega mówił, że ma podobne części, a niektóre nawet gorsze, np. Wydech i coś tam jeszcze. Części są nowe i stan bdb

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

wiesz. to że części są nowe i że ich stan jest dobry to jest (dla mnie) tylko twoja deklaracja. Ja na zdjęciu widze wydech ze zdekompletowaną końcówką i nie wygląda jak nowy (ale nie widać też uszkodzeń). Piszesz że masz gaźnik 17mm a do MKII który 12KM powinien wypluwać lekko (a potencjalnie i 17-19KM można) wypadało by mieć z 19mm na początek.
    To są części nowe nowe – z pudełek? Sam je wkładałeś np 3 tygodnie temu czy też kupiłes takie coś i to co wiesz to deklaracje sprzedającego? A króciec masz jaki? pozostał seryjny? A zawór membranowy? A filtr?
    Jest masa szrotów poskładanych na używkach, regenerowanych gratach i młodzież to łyka jak pelikany napalona na „aeroxa co wymiata”.
    Skoro są w takim doskonałym stanie to pozostaje regulacja. A jeżeli taki kupiłeś i miał być taki super ale nie jest to szukaj usterek standardową drogą – pomiar kompresji, weryfikacja części, stan napędu, stan sprzęgła..itd

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…

Dominik Igor Zygmunt
    Użytkownik

Kupiłem go od dobrego znajomego który kupował wszystkie części nowe, bo nawet pomagałem mu odpakowywać i składać moto, ale teraz sprzedał go mi, ponieważ kupuje auto, póki co myślałem nad wymianą rolek oraz zmianie gaźnika na jakiś większy, kolega który ma podobnego Roxa o którym wspominałem wcześniej ma gaźnik 21mm. Reszta rzeczy które nie wymieniłem są oryginalne i seryjne, ale faktycznie powinienem raczej dokupić jakiś większy gaźnik, taki 21mm byłby dobry czy lepiej wrzucić tam jakiś 19?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

na twoim secie 19mm wystarczy

Dominik Igor Zygmunt
    Użytkownik

z jakiej firmy najlepiej polecisz mi do tego cylindra kupić gaźnik ?

Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

Na Stage6 Sport PRO MKII 70 większość zakłada gaźnik 21 mm. Ile dałeś za tego Aeroxa ?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

na 21mm MARKOWE a nie chińskie byłby sens się porywać jakby na reszcie seta był w stanie wykrzesać max z tego cylindra czyli 17KM i więcej i chciałby taka mocą gonić pełnym ogniem czas dłuższy (to wymaga kompleksowo zrobionego silnika i napędu żeby z tego skorzystać).
    Zwróć uwagę że ten cylinder na 19mm bedzie wciągał 6-7 litrów. Na 21mm to może być więcej.

Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

-Cylinder Kit Airsal Tech Racing 70cc
    -Wydech Yasuni Carrera 16 Kevlar
    -Gaźnik Stage6 Dellorto 21mm Black Edition
    -Dzwon sprzęgła Stage6 WingCooler Team
    -Wariator Polini Hi-Speed Kit
    -Gas Box Polini
    -Wał korbowy Stage6 HPC
    -Łożyska wału i simmeringi Stage6 – HQ Teflon
    -Ssanie ręczne z linką Polini
    -Fajka Polini Racing 2T
    -Zawór membranowy Stage6
    -Filtr powietrza Polini Air Box
    -Moduł malossi

Na tym zestawie koleś ciśnie nie wiem ile ale zegar mu wraca z powrotem na zero 🙂

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a GPS co mu pokazuje?

Dominik Igor Zygmunt
    Użytkownik

3000zł

Dominik Igor Zygmunt
    Użytkownik

Powiem Ci, że teraz na spokojnie pali 6/7 na tym gaźniku 😀

Dominik Igor Zygmunt
    Użytkownik

Chciałbym żeby ten Roxik zapierdalał jak głupi, a na takim secie nie powiem, że jest jakoś słabo, bo licznikowo leci jakoś 100/105, przyśpieszenie też w miarę ok. ale nawet na Koło go nie wyrywa :/ Na początku byłem zaskoczony, ale po czasie chciałbym z niego wyciągnąć coś więcej, lecz jestem słabo zorientowany w tych sprawach dlatego wolę zapytać o poradę doświadczonych osób

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

chcesz żeby podnosił koło to załóż sprzężynki sprzęgła na których zepnie napęd przy wyższych obrotach

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 28 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie

Zobacz także: