Xciting Kymco 500 czy Gilera Nexus 500?

Witam,
Powiedzmy, że mam do dyspozycji 10k chcę sobie kupić do miasta automat 500ccm czyli skuter.
Zastanawiam się miedzy Skuterami wymienionymi w temacie, czy kupić starszy Nexus czy młodszy Xciting w mniej więcej tej samej cenie? Skuter do lekkich wypadów za miasto i dojazdów do pracy. Liczy się niezawodność komfort i możliwość serwisu, taniość ewentualnego serwisu.
Co byście polecili?
Po roku używania Kymco Agility RS 50 4T jestem strasznie zadowolony z Kymco. Ale czas na coś większego, możecie mi pomóc w wyborze?

Ja na Twoim miejscu kupiłbym Kymco Downtown,poj 300cm,wystarczająca do miasta i na trasę: http://kymco.pl/?page_id=6
Xciting jest drogi w utrzymaniu (części),Nexus będzie raczej sprowadzony z zagranicy i nie wiadomo co się z nim działo. Co prawda do Downtowna musiałbyś dozbierać,ale masz wtedy nowy,pewny sprzęt,a teraz po sezonie można taniej znaleźć.

Jako użytkownik Kymco Downtown mogę go szczerze polecić jako skuter o bardzo dobrej mocy i stosunkowo niewielkim spalaniu paliwa i bezusterkowości. Co do Twoich typów to sam musisz dokonać wyboru.
Kymco + dostępność części i serwis, konstrukcję bezawaryjne wzorowane na hondzie, bardzo dobra jakość w stosunku do części
minus spalanie paliwa często powyżej 5,5 l/100 km.
NEKSUS ładna włoszka , bywa kapryśna z częściami bywają kłopoty główna hurtownia jest we Wrocławiu a włosi jak to włosi opóźnienia u nich to codzienność. Wybór należy do ciebie. 10 tyś to poważna już suma ale do zakupu podchodzić trzeba na chłodno i to co radzi Hugo to rozsądny wybór.

Zależy w jakim stanie. Maszyny chyba obie są dobre ;) Ale ja chyba też bym wolał kupić już nowego Downtowna za te pieniądze, bo co nowe, to nowe i masz pewność, że wszystko jest ok. Poza tym 500cc dużo pali.

Hej, dzieki za odpowiedzi, nowego nie kupię bo za dużo taka maszyna traci na wartości. Kupiłem w marcu kymco za 4300zł a sprzedałem za 2900zł... Przejechałem niecałe 10 000

Jak wyzej, rowniez uzywam KYMCO DT 300. Ostatnio na gwarancji wymienili mi w serwisie Kymco (Motor Land) padniety akumulator.
Porozmawialem sobie krotko z serwisantem: co, jak czesto - do nich przyjezdza. Powiedzial krotko - jak kupowac - to tylko DT, nie XCITING.

Wyszlo jeszcze People 300 GTi.
Ponoc ma byc rowniez DT 200 dostepny (nie tylko 300).