Wzrost zużycia paliwa El Diablo

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery i Motorowery Toros Wzrost zużycia paliwa El Diablo

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe wladyslawh wladyslawh 5 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe wladyslawh
    wladyslawh
    Użytkownik

Witam. Ostatnio po wymianie oleju mój skuterek zaczął więcej palić przy tym samym stylu jazdy jak do tej pory??? Co może być przyczyną? Wcześniej palił 2,8l/100km. teraz pali 3,1l/100km?

Zdjęcie profilowe Majster23
    Majster23
    Użytkownik

Sprawdź zawory raczej to one są przyczyną

Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

Robiłeś coś poza wymianą oleju ?

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
    Zdjęcie profilowe DooOminO
    DooOminO
    Użytkownik

spalanie wzrosło o 300ml to chyba nie tragedia? Może np teraz jest mocniejszy, nie masz większego v-maxu czy coś/

.. Bez polskich znak’o’w .
    Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

Temperatury za oknem są teraz niższe przez co silnik potrzebuje więcej czasu aby osiągnąć temperaturę roboczą i możliwe że to właśnie dlatego silnik spala więcej. Chociaż jak na 4T to i te 2,8L to trochę za wiele no chyba że manetka jest używana w pozycji 0-1.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
    wladyslawh
    Użytkownik

Jeżdżę zawsze tak samo. On od nowości palił mi 2,8. Teraz po trzeciej wymianie oleju po 2200 km. wzrosło zużycie do 3.1 l. Mam już 2900 i zużycie cały czas w granicach 3,1 l. Nic więcej przy nim nie grzebałem, bo nie ma potrzeby. Silnik pracuje cały czas tak samo nie stuka, nie prycha, żadnych niepokojącyh odgłosów i anomalii.

Zdjęcie profilowe Stiopa
    Stiopa
    Użytkownik

Zacznij od uprania filtra powietrza. Oczywiście jeśli jest gąbkowy.

Zdjęcie profilowe romet727p10
    romet727p10
    Użytkownik

Tak jak kolego wyżej, Wyczyść filtr, sprawdź ciśnienie w oponach. A pozatym teraz Coraz więcej wietrznych dni, a jazda pod wiatr też podwyższa spalanie 🙂

Zdjęcie profilowe MrJakub654
    MrJakub654
    Użytkownik

Co do tego wiatru, to tak w 100% nie jestem pewien, bo co, wieje wiatr i nagle skuter spala więcej? No chyba nie… Według mnie, to mogą być opony, tak jak to kolega wyżej napisał, np. jeżeli masz za mało powietrza, to skuter na pełnej manetce jedzie bardzo słabo, a używa takiej samej mocy, jakby jechał ok 50 przez co wiadomo spalanie wzrasta, także wiesz. Obroty wzrastają, a skuter jedzie tak samo, także radzę Ci to sprawdzić, następną rzeczą, to być może gaźnik, może coś regulowałeś? Coś zmieniałeś? Kręciłeś ? Jeżeli tak, to postaraj się zmienić regulację, na taką, jaka była wcześniej, wtedy kiedy mniej palił, a co do wiatru, to wiadomo, że jak jedziesz pod prąd wiatru, czyli jak Ci wieje w twarz, a nie w plecy, to skuter się trochę męczy, także przez to co jakiś czas może wzrosnąć spalanie, ale tak żeby cały czas palił o 300ml więcej, to podejrzane, także sam już nie wiem, być może, to filtr paliwa, gdzieś coś cieknie, powoli spływa po przewodzie, a o tym nie wiesz, także sprawdź go, jeszcze jedną rzeczą może być filtr powietrza, jeżeli masz go zbyt brudnego, to przeczyść go, po prostu zdejmij obudowę i wyjmij tą gąbkę, umyj ją w gorącej wodzie z płynem wysusz i wsadź z powrotem.

wladyslawh
    Użytkownik

Dzięki za odpowiedzi. Filterek jest czysty był czyszczony i prany. Co do gaźnika to nie ruszany. Problemem może być słabsze ciśnienie w oponach. Dopompowałem i zobaczymy. Jeszcze raz dzięki za porady.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie

Zobacz także: