wywrotka a kierownica w skuterze

Witam ostatnio zaliczyłem glebe na skuterze niegrozną bo jechałem jakieś 10km/h maksymalnie. I mam pytanie czy mogło coś się stać kierownicy bo gdy stawiam skuter na centralnej stopce a przednie koło jest w powietrzu na wprost to kierownica sama przekreńca się w lewo. Nie wiem czy było tak przed upadkiem. Czy to normalne. Czy mogło coś stać sie z kierownicą np; skrzywiła się? Dodam jeszcze ze mam tylko lewe lusterko i czy własnie dlatego ta kierownica sie przekręca na lewo?

Pewnie tak - w końcu kierownica musi lekko się obracać. Sprawdzisz najlepiej jadąc około 20-30km/h. Wtedy zaczynasz bardzo lekko trzymać kierownicę lub ją delikatnie puszczasz - lecz cały czas z rękoma na manetkach aby móc ją natychmiast złapać. Jak ją puścisz to skuter powinien jechać prosto i nie ściągać w żadną stronę. Jeśli tak będzie to jest ok. Zapewne tak będzie bo raczej przy 10km/h nie mogło się nic stać.

Lusterko lusterkiem, jak masz hamulec tarczowy to też przechyla na jedną stronę. Michał dobrze Ci radzi jak sprawdzić czy nic się z kierownicą nie stało.