Wyprzedzanie w korku - Wolno czy nie wolno?

Witam, ostatnio słyszałem sprzecznie opinie na temat jazdy skuterem pomiędy ciągami samochodów które stoją w korku jak do tego odnoszą sie przepisy ktoś sie orentuje?
Jak Policja reaguje na takie akcję?

Wszystko zależy na jakiego trafisz

Ja w korku nie stoje a Ty ?

Wolno z lewej strony. Policja jak reaguje - nie reaguje... Bo nie ma po co.

Jakub100001 napisał:

Wszystko zależy na jakiego trafisz

Na jakiego trafi ? Za omijanie w korku Z LEWEJ STRONY mogą skuterzyście jedynie pomóc, przesuwając się trochę i robiąc mu miejsce.

no własnie wiem ze w krakowie policja z urzedem miasta postanowila na slupach w miescie ustawic znaki informujace "miejsca starczy dla wszystkich" aby kierowcy widząc skuter w lusterka zrobili mu miejsce

chodzi o to czy jest jakis konkretny przepis regulujący nasze objeżdzanie korków.

jesli chodzi o mnie to czasem objade a czasem stoje , jestem początkującym skuterzysta i czasem poprostu się boje ze sie nie zmieszcze:)

W przepisach jest też powiedziane, że jak wyprzedzasz w korku to nie możesz przekraczać linii ciągłej, która jest przed samym skrzyżowaniem. Do tego mogą się przyczepić. Trzeba też zachować bezpieczną odległość.

ale weź omijaj z lewej tego co chce jechać w lewo... to mu drogę zajedziesz... ogólnie to chyba można każdej strony, tylko żeby się na pasie zmieścić... i nie przekraczać lini ciągłych...

Jeżeli coś nie jest zabronione to jest dozwolone.
Na ma przepisu zabraniającego jazdy dwóch pojazdów na jednym pasie. Natomiast przepisy zabraniają jazdy jednym pojazdem dwoma pasami.
Rzecznik policji stwierdził jednoznacznie że można jechać między samochodami w korku.
Trzeba pamiętać że nie wolno przejeżdżać linii ciągłej jeżeli jest.

No z lewej to można, a z prawej?

Czytaliście? polecam
http://www.scigacz.pl/Jazda,motocyklem,w,korku,,to,kosztowna,pulapka,18078.html