Wypadek nieletniego na crossie.

Witam.
Od niedawna zastanawiam się z tatą nad kupnem motocykla bez rejestracji i homologacji - cross. Niestety tata obawia się, co by się stało gdybym miał na nim wypadek w lesie oraz gdybym pojawił się nim na drodze, to mogę odpowiadać sam za siebie? Bo z tego co chyba wiem to tego motocykla się nie rejestruje.

“tego” czyli jakiego?
Są motocykle cross z homologacją drogową i są takie bez niej lub takie które ją utraciły na skutek przeróbek.
Nie odpowiadasz sam za siebie bo jesteś nieletni - chyba że masz ukończone 16 lat to odpowiadasz w ograniczonym stopniu.
Na drogę ci nim wyjechac nie wolno - nawet jakbyś miał prawko. Na droge może wyjechac tylko pojazd dopuszczony do ruchu, zarejestrowany i ubezpieczony.

Jak to “co by się stało jakbyś miał wypadek w lesie” ?? Nie rozumiem.
Jak bedziesz miał wypadek to bedzie cie bolała głowa albo dupa albo się połamiesz. Nikt ci nie zagwarantuje że sie na crossie nie wyłozysz. Chyba że tata obawia się nie tyle o ciebie tylko o to kto pokryje koszty leczenia (czy dzwon w lesie na niezarejestrowanym motocyklu bez prawka obejmie twoje ubezpieczenie).

Chodzi o to że Tata pracuje w ochornie i nie może być karany. I boi się że gdybym miał wypadek na takik crossie w lesie to policja by go ścigała za to że udostępnił motocykl nieletniemu. Czy tak jest?
Cały czas pisze i motocyklu bez możliwości rejestracji :wink:

tak jest.
I nie ścigała by go policja tylko sąd rodzinny. Od upomnienia po kuratora rodzinnego mogą zasądzić. Tak czy siak zostaje w papierach.

A no dobrze dziękuję.
Mysłałem że inaczej to wygląda z motocyklami bez możliwości rejestracji ale jednak nie :frowning: