Wymiana żarówki H8 - na ksenon ? - co na to przepisy ?

Żarówka odmówiła posługi,po prostu się przepaliła :).Czy mogę wymienić na taką - http://allegro.pl/zarowki-zarowka-h8-12v-xenon-biale-swiatlo-i2757302645.html - ponoć ma homologację.Co mówią przepisy na ten temat ?.

Ma homologację więc możesz.

nie mozesz miec zarowki xenon nawet jak ma homologacje bo do tego potrzebujesz soczewke xenon swieci swietnie ale rozprasza swiatlo na wszystko, poprostu oslepiasz chyba ze to zwykla zarowka ktora jest podpisana jako xenon ale to jest lipa a ile ma watt jak mozna wiedziec?

35 watt

Z tego co wiem to są też imitacje xenonu, które podobno można mieć :)

bania:Jakoś mój brat miał taką samą i przez 2 lata jeździł autem i nic nie złapali go.

Możesz ją włożyć jeśli pasuje - to po prostu żarówka napełniona (lub nie - uczciwość producenta) ksenonem z niebieskim filtrem. Daje białą (zimną) barwę światła.

To jest zwykła zarowka z niebieska banka która daje białe światło to nie !!XENON!!

ja was rozumiem zwykla zarowka ktora emituje swiatlo niby xenon ale to jest zwykla bo prawdziwego xenona nie moze dac mam racje?? widzialem to w tvn turbo mial gosciu xenona w motorze zabrali mu dowod

w Polsce?

Podałem przykładowy link,tych żarówek pseudo ksenon jest bez liku.Czyli żarówkę imitującą "ksenon" można bez obaw założyć w skuterze ?.

Tak bez obaw. Kto by ci założył prawdziwego xenona do skutera 50cc to by było nie opłacalne te żarowki nie lubią częstego zapalania się i żeby dobrze świeciły musi byc jednolite natężenie padu a nie jak w skuterze.

wlasnie po to jest przetwornica ktora montujesz,skutery maja xenony nawet seryjnie montowane przerobka kosztuje ok 350zl

bania napisał:

wlasnie po to jest przetwornica ktora montujesz,skutery maja xenony nawet seryjnie montowane przerobka kosztuje ok 350zl

Takiej kwoty nie mam zamiaru przeznaczyć na żarówkę :).Aby nie zakładać nowego tematu zapytam tak z czystej ciekawości - jak wygląda sprawa żarówek led ?.Nie trudno znależć na Alledrogo żarówki H8 led.Domyslam się że przepisy póki co nie pozwalają na zastosowanie w/w żarówek.Jak te żarówki świecą ?,jakie dają światło ?.Na pewno mają dużo mniejszy pobór prądu - jest to jakaś tam zaleta.

Żarówki led są lipne dają bardzo mało światła

na postojowe się nadają idealnie :) i ale na światła mijania odpadają. Jedyną zaletą jest niski pobór prądu

to jest imitacja xenona
xenon potrzebyje transformator bo to nie jest 12V tylko o ile sie nie myle ok 25tyś V
racja że na gdy jest rozgrzany xenon bierze 35watt ale na samym starcie ok 60-65 watt

Dzęki wszystkim za rzeczowe odpowiedzi :).Tak na marginesie żarówki led można zastosować do kierunkowskazów,ale konieczna jest wymiana przerywacza - podobno.

prawdopodobnie tak ponieważ jest mniejszy pobór prądu

ja mam oryginalne ledy na postoju i migacze ale coś migacze mi szwankują