Wymiana ukladu wydechowego

Co prawda pytałem się już o wymianę ukladu wydechowego jako jeden z kroków do, tuningu’’ silnika, i jak dobrze pamiętam to Wombat, może nie w prost, ale odradził, ale tymczasem w obszernym temacie, o tuningu silnika GY6, wydech też został tam wymieniony i nikt nie komentował tego zabiegu na, nie, była tam wzmianka o małej srednicy oryginalnej rurze kolektora wydechowego,traktowanej jako minus, i pseudo katalizatorze, sam tłumik został tam wymieniony na przelotowy.

Też mam cienką rurę kolektora i katalizator, pewnie też, pseudo katalizator’’ ustaliliśmy że wymiana całego ukladu wydechowego nie podniesie raczej mocy, ale czy to znaczy że nie będzie innych korzyści z takiego zabiegu? Bo na chłopski rozum to mi się wydaje że jak dam większą rure kolektora i tlumik przelotowy to spaliny będą wydostawać się z mniejszym oporem, a z tego to już nawet kilka aspektów na plus chyba można wyciągnąć czyż nie?

to wydostawanie sie spalin z mniejszym oporem to niekoniecznie na plus.
poczytaj o backpressure w wydechu. jest potrzebny do odpowiedniego napełniania cylindra. chyba z na hardcora na 14 000 rpm szykujesz