Wymiana przedniej całej lampy na led

Cześć.
Rozbiłem przednią lampę robiąc porządki w garażu :confused: W związku z tym, że muszę ją tak czy inaczej wymienić, zastanawiam się czy nie szarpnąć się na całą ledową. Poszperałem trochę w necie i mam pytanie - czy spotkał się ktoś z podwójnym oznakowaniem homologacji na lampie, tzn, że są nabite dwukrotnie symbole homologacyjne “E”; konkretnie E24 i E4. Oznaczenia wyglądają legitnie (nie to co na chińczykach “DOT SAE E9”) ale nigdy nie widziałem żeby były podwójne. Wygląda to tak jak na zdjęciu.

http://www.aukcjoner.pl/gallery/027027179-.html#I1

lampa jest symetryczna (oznaczenie <-----> ) wiec ma homologacje E24 (GB i IRL) z ruchu prawostronnego i E4 (Holandia).

Tyle że ta lampa jest symetryczna (a wg naszych przepisów nie powinna być) wiec na przeglądach bedziesz się gęsto tłumaczył. Ja mam w SYM GTS też symetryczną lampe iw tym roku pan miał wąty na przeglądzie. A taką lampe mają wszystkie SYMy na całym świcie.

Dzięki za odpowiedź.

Co do symetryczności lampy-nie wiem z którego roku masz sprzęta ale w 2009 było jakieś rozporządzenie w PL na temat oświetlenia pojazdów. Z tego wynikało, że lampa może być symetryczna jeśli moto było zarejestrowane po raz pierwszy po 31.12.2009 (mój jest z 01.12.2016):
Dziennik Ustaw Nr 75 poz 639
przypisy (strona 5912) do tabeli odnośnie oświetlenia pojazdów (str 5906)
26) Stosuje się do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 30 czerwca 1976 r. oraz motocykla wyposażonego w światła mijania z żarówkami halogenowymi. Nie dotyczy motocykla zarejestrowanego po dniu 31 grudnia 2009 r.

Bardziej tu chodzi o kwetstię policji na drodze czy nie zabiorą mi dowodu jak zobaczą podwójną homologację :wink: