Wymiana pływaka paliwowego

Witam. W skrócie chciałem sie dowiedziec : Jak wymienic plywak od paliwa? Czy trzeba odkrecac 1/2 baku zeby sie do niego dostac ? A moze trzeba udac sie do mechanika?

Musze to zrobic poniewaz jak zatankuje 4l paliwa (gdzie maksymalnie miesci sie 6,5) - wskaznik pokazuje FULL , natomiast gdy wskaznik jest na polowie i zrobie z 10 km - całkiem raptownie cofa sie do rezerwy (tak jakby raptowanie nie dzialal ) czyli jest na czerwonym polu i ani drgnie.... Pewnie zacina gdzies sie ten plywak i przez to sa te problemy? Co Wy na to ?

PS. Na wskaznikowej rezerwie - moge spokojnie zrobic 30 km a wiec to nie jest prawdziwa rezerwa , bo w baku paliwo jest !

U mnie jest tak samo i jak gdzieś wyczytałem raczej nic z tym nie zrobisz niestety :D

Memory poglądaj dokładnie bak w górnej części bezpośrednio po maską. może będziesz musiał ja częściowo zdjąć. wiem ze pływaki są doastpene bo jest to wymienialna część.

w większości skuterów tak jest i nic się na to nie poradzi, tak jak mówi HugoBoss, u mnie w Agility było to samo

U mnie było tak że było wszystko ok a pewnego razu po ostrym skręcie w lewo wskazowka nagle spadła na dół i nie chciała drgnąć. Czasami tylko podskakiwała do góry i spadała znów. Wymieniłem pływak i jest ok. U mnie trzeba zdjąć siedzenie wraz z tym plastikiem czyli ze schowkiem. Wtedy widać cały bak i obok wlewu paliwa jest właśnie ten czujnik. U mnie poprostu się go wykręca i zmienia na nowy. Zobacz może u ciebie jest podobnie.