Wymiana paska napędowego

Zaczynam się zastanawiać nad wymianą Paska Napędowego w moim Magnusie. Teraz powstaje pytanie gdyż między talerzami wariatora jest tuleja dystansowa... Czy można ją usunąć z tamtąd żeby pasek od razu był wyżej? Czy też powinien ten dystans pozostać?

tulejka to jedna z blokad

Czyli mam ją usunąć i ścisnąć tarcze razem do siebie czy coś powinno być między nimi?

Ale nie wiem czy wyraziłem się wystarczająco obrazowo... Między talerzami jest tulejka dystansowa mniej więcej szerokości paska napędowego nie zaś podkładka... skuter w tej chwili jeździ około 60 km/h... Czy ta tulejka to blokada??

jak powiedział Wombat, to jedna z blokad

Czyli zdjąć ją i ścisnąć talerze razem? Sory że nudzę ale nie chcę nic spieprzyć :D

zdejmujesz przeciwtalerz= to co z wierzchu, zdejmujesz te tulejkę ( w niektórych skuterach da się zdjąć po prostu, w niektórych trzeba wymienić na taki który ma stoczone te zgrubienie). chodzi o tuleję dystansową, która uniemożliwia zbliżenie wariatora do przeciwtalerza.
1) przy dodawaniu gazu wariator zaczyna się obracać, siła odśrodkowa (podobno taka nie istnieje ale chu jak się ona nazywa) powoduje że rolki wariatora przesuwają się na obwód przyciskając wariator do przeciwtalerza i jednocześnie wypychając pasek napędowy na obwód= skuter zaczyna jechać szybciej
2) jeśli między wariatorem a przeciwtalerzem jest kołnierz który uniemożliwia ich zbliżenioe to pasek napędowy nigdy nie osiągnie maksymalnego położenia
3) czyli zdejmujesz przeciwtalerz, zdejmujesz stary pasek z wariatora a potem ze sprzęgła, zdejmujesz tulejkę dystansową, zakładasz nowy pasek na sprzęgło- czasem trzeba trochę je siłom i godnościom osobistom rozrzerzyć, zakładasz pasek na wariator, przykręcasz przeciwtalerz, zakładasz osłonę przekładni; tylko się nie zabij jak się rozpędzisz. odtąd twój skuter jest motocyklem, oc jest nie ważne, dane w dowodzie rej nie pokrywają się ze stanem faktycznym= masz odblokowany skuter
zrób jak chcesz. u mnie po zdjęciu tej blokady v-max wzrósł o ok 20 km/h

chyba już wszystko, trzymaj się ramy to się nie pos...

aaa, edit , nic nie musisz ściskać, samo się powinno ułożyć
poczytaj nawet w wikipedii o przekładni cvt i będziesz wiedział co i jak

Dziękuję ślicznie za tak dokładny opis. Jak zdejmę to dam znać co i jak :D