Wymiana oleju w nowym skutzerze

Witam. Mam takie pytanie. Co jaki czas czy co ile km należy wymieniać olej silnikowy w nowym skuterze. Czy koniecznie trzeba wymienić po przejechaniu 300km?

nie trzeba ale warto. zwłaszcza w mniej dokładnie wykonanych konstrukcjach gdzie ryzyko że bedzie dużo materiału pierścieni i cylindra w oleju w poczatkowym okresie eksploatacji jest większe - znaczy się chińczyki.
To zależy jaki skuter (zalecenia producenta) jaki sposób eksploatacji i po jakich drogach brykasz.

Tak jest to chińczyk Speedy s50. Jest nowy. Ma przejechane 500km. Częściej jeżdże po drogach asfaltowych. Staram się unikać dróg gruntowych. Poza tym chciałbym też dopytać o filtr powietrza-kiedy go wymienić i czy wystarczy raz na jakiś czas go przeczyścić.

Teraz przyoszczędzisz 25zł na oleju, a później będziesz płakać że musisz zrobić remont silnika za 400zł :smiley:

Osobiście bardzo resrtykcyjnie podchodzę do wymiany oleju i filtra oleju lub jego wyczyszczenia, mam silnik 4T wiec według zaleceń wymieniłem po 500km, następna wymiana i przegląd mogę zrobić po 2000km, ale tylko jeśli skuter nie pracuje w ciężkich warunkach, jak np kurierzy, czy dostawcy pizzy, wczoraj skończyłem docieranie silnika, mam przejechane 1000km i olej wymienie mimo tego że nie muszę.