Wymiana oleju silnikowego – Aprilia Atlantic 125

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #189590
    Atantic
    Użytkownik
    • 3
    • 6Postów:

    Witam. Chcę wymienić olej w swojej Aprilii i nie wiem jaki wybrać. Jaki olej lejecie do swoich skuterów? Proszę o podpowiedź.

    #189591
    Druid
    Uczestnik
    • 0
    • 2 876Postów:

    Są dwie szkoły – falenicka i otwocka.
    Jedna mówi – lej taki olej, jaki zaleca producent silnika/skutera i nie kombinuj…
    Druga mówi – wszystkie oleje to jeden ch…, byleby specyfikacja (lepkość) się zgadzała z wymogami typu silnika…
    Ja jednak wybieram to pierwsze podejście… ;))

    #189592
    Atantic
    Użytkownik
    • 3
    • 6Postów:

    Zgadzam się z Tobą, ale nie wiem jaki jest zalecany.

    #189593
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:
    #189595
    Druid
    Uczestnik
    • 0
    • 2 876Postów:
    #189596
    Atantic
    Użytkownik
    • 3
    • 6Postów:

    Dzięki

    #192492
    eadem
    Uczestnik
    • 11
    • 2 328Postów:

    Jak się okazuje temat oleju do Atlantica dotyczy teraz i mnie ;p Serwisówka od 200cc też podaje 5W-40. Przy czym należy pamiętać czym de facto są oznaczenia 5W i 40 a czym klasa jakości. Jak się okazuje, może być równie dobrze 10W-40 lub nawet 15W-50 jeśli zachodzi praca w temperaturach -15 lub +50. Serwis MK Moto (który ma dobre opinie z tego co się orientuję) wlał właśnie 15W-50 (dostałem resztkę w butelce od poprzedniego właściciela)

    W serwisówce jest informacja dotycząca charakterystyki zalecanej jakości API: “As an alternative to recommended oils, top brand oils meeting or exceeding A.P.I. SJ specifications can be used” czyli oleje od klasy SJ w górę. No oficjalnej polskiej stronie ENI jest SJ:
    http://www.eni-agip.pl/eni-oleje-iride-scooter.html
    Ciekawostka jest taka, że olej który mam ma klasę SL. Patrzyłem nawet na włoską stronę ENI i też mają podane SJ. Przymierzam się właśnie do wymiany oleju i taką zagwozdkę trafiłem.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button