Wymiana oleju coliber

Kupiłem skuter coliber z 2008 roku (przebieg 2300) za 750 zł . W poniedziałek zamierzam wymienić w nim olej. Tylko jest jeden mały problem. Skuter od nowości jest zalewany samochodowym lotosem mineralnym. Czy mogę teraz przejść na półsyntetyk jakiejś dobrej firmy przeznaczony dla motocykli? czy po takim przebiegu ten olej silnikowy samochody mógł zaszkodzić skuterowi? Dodam że skuter jest full zablokowany więc max obrotów nie widział jeszcze na oczy. Z góry dzięki za pomoc :)!

czy pozostać przy mineralnym i zalać go tym http://www.castrolmoto.com/pl/products/actevo.php

Po 2300 spokojnie możesz przejść nawet na syntetyczny. Ja docierałem na mineralnym i potem przeszedłem od razu na syntetyk na którym jeżdżę do dziś a mam już 10530km i nic złego się nie dzieje. Możesz wlać raz półsyntetyk a potem syntetyczny - na pewno silnik to odczuje.

Przebieg jednak wynosi okolice 3000km bo licznik troszkę oszukuje przy przebiegu. Czyli spokojnie mogę przejść na motocyklowy półsyntetyk?

mam problem też mi nie pali choć ustawilem
zawory. jeszcze przed ustawieniem słabo ale
palił najgorzej zimny teraz wgl nie pali.

wesolek955 napisał:

mam problem też mi nie pali choć ustawilem
zawory. jeszcze przed ustawieniem słabo ale
palił najgorzej zimny teraz wgl nie pali.

A czy ja gdzieś napisałem że mi nie pali? Nie spamuj.

W dalszym ciągu czekam na odpowiedź dotyczącą mojego zapytania w tym temacie.

Wg mnie też możesz śmiało wlać półsyntetyczny 4T, ale zanim wlejesz pełen syntetyk to pojeździj na półsyntetycznym chociaż 1-2 zmiany oleju-tak na wszelki wypadek. I sprawdzaj czy oleju nie bierze.

weź się ogarnij... ciemniaku nawet oleju wymienić. nie umiesz...